| fusu a întrebat:

BUNA, dragi me-i vreau si eu sa-mi descriu poveste de dragostea care ma ucis.
Am fost cu-n baiat pe numi Niki timp de 2 ani si ceva timp, am tinut si tin la el foarte mult, dar soarta ni-a dat drumuri diferite.Am avut cu el tot ce tine di-o dragoste adevarata, insa ni-am dispartit din cauza ca ma schimba, si de la un timp se purta cam rece cu mini, sau chiar invers eu ma purtam rece cu el, si am ajuns la doar simpli prieteni, cu gindul ca e mai bini asa pentru amindoi si ca poate ne vom indreptat la pasu cel bun, insa n-a fost asa sa fie, eu mi-am vast di viata mia, am inceput sa am un alt prieten,(prieten di-a lui N. N vazind ca ma intilnesc cu-n prieten di-a lui, a stricat legatura cu el, dar cu mini vorbia de parca nu sar fii intimplat nimic, imi scrie pe net, imi suna sa ne vedem, dar eu il refuzam...mereu imi spunia. In adincu inimi il vreiam pe el si numai pe el, dar vreiam sa vad schimbari de la el, pe care nici in ziua de azi nu le vad.In fini am incheiat si relatia cu prietenul lu-i N.care nu a tinut mult din cauza ca nu simtiam nimic pentru el, si ca gindul meu era mereu la Niki.Pe un timp am decis sa ramin singura,(speram ca voi incepe din nou relatia cu N)dar timpul asta a durat 7 luni de singuratate, cu N mai vorbiam de noi 2, ba chiar ni-am si impacat dar el nu vreaia decit sa facem dragoste, pe mini ma deranja mult faptul, avem impresia ca el numai pentru asta si ma vrea linga el, cit despre el, schimbari nu erau ba chiar mai rele decit credeam eu, juca la bani. fuma ierbri si multe altele, si am pus din nou punct.((Acum mai discutam uneori pe net, el este cel care imi skrie, dar pina la sfirshit ajungem la sfada... ce sa fac dati-mi un sfat il vreau alaturi, numai si numai pe el, mi-e foarte greu, il iubesc(( cu plecare lui o murit si jumate de suflet din mini(( sper ca ma intelegeti.va multumesc(daca gasiti gresheli scuzati dar am scris repede si printre lacrimi((.

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

O sa gasesti pe cineva mai bun numai plange numai suferi asa a vrut Dumnezeu si daca ti-a dat sa traiesti asta e pentru ca ca stie ca tuh poti sa mergi mai departe si sa iti cauti fericirea.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Gandeste-te ca putea gii mult mai rau straight face

Te-ai gandit cum ar fi daca el ar fi in alta tara sau daca ar murii sau si mai rau daca nu ar mai vb cu tine niciodata! straight face

Niki e inca acolo... oarecum langa tinewinking Multzumeste-i lui Dumnezeu pentru asta pentru ca, cum spuneam : Putea fii mult mai rau! big grin

| NoNameo a răspuns:

E bine ce ai facut...

| BuBuLetS a răspuns:

Nu am inteles mai nimci din povestea ta, dar printre randuri ti se descrie suferinta. Te inteleg, nu am trecut prin asta si nici nu voi trece in viitorul apropiat! Cel mai bine e sa fii tu insuti, sa nu te schimbi indiferent daca ar fi pentru. el sau altcineva. Poarta o discutie cu el, si numai fii atat de indiferent, lasati`va sentimentele sa va conduca, si ascultati inima, scumpo. In viitor iti vei da seama ca ai facut un bine lasandu`ti inima sa vorbeasca. :*

| fusu explică:

Imi spunia mereu ca a sa suferi si tu cum sufar si eu acum...(

| fusu explică:

BuBuLetS

| Dannutza a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ramii doar la acest baiet.baietii sint.
fii sigura ca daca nu tea pretuit pin acu nu te va mai pretui nici ma incolo.nu fa lucruri pe care ai sa le regreti.incearca altceva nou!