| alisa_5292 a întrebat:

Doresc foarte mult sa va cer sfaturile voastre, sper ca o sa ma ajutati, eu am 19 ani nu am prieten, iubesc un baiat care l-am cunoscut de mai mult timp si m-am intilnit cu el mai inainte ni-am dispartit finca el asa a dorit si iata ca dupa mai mult timp el ma condus acasa de la disco de doua ori si gata iar nu-mi mai scrie, nu stiu ce sa fac ca sa ma pot intilni cu el, il iubesc foarte mult ajutati-ma va rog ce sa fac cum sa procedez cind o sal mai vad?

5 răspunsuri:
| mihai_2762 a răspuns:

Sfatul meu este ca atunci cand te vei mai intalnii cu el sa ii spui verde in fata ce simti fata de el fara frica si fara rusine. poate ca el stie ca tii foarte mult la el si din cauza asta nu iti mai scrie vrea sa vada cat de mult tii la el dar asta este doar o presupunere.ai grija sa nu iti faca vreo faza urata. da cel mai bine este ca atunci cand te mai intalnesti cu el sa ii spui in fata ce siti fata de el e cel mai bine.baftabig grin

| dedesh a răspuns:

Ti-am raspuns si la cealalta intrebare.nu mai fi trista! nu exista numai un baiat pe lumea asta. data viitoare cand il vezi, spune-i ce simti, fara teama. daca iti raspunde la sentimente, foarte bine, daca nu.cauta altul. e plina lumea de baieti.nu merita sa stai si sa plangi pentru unul.crede-ma,propria experienta stie ce zice.ai grija de tine, aranjeaza-te si ia-ti prietenele si prietenii. distrati-va, ca doar e vara, nu?

bafta multa! sper sa ai noroc si sa fi fericita! te pup:*

| alexoprondrina a răspuns:

Trage-l de urechi.
Un lucru iti spun: Ai 19 ani, comporta-te ca atare. fii mai sigura pe tine, mai increzatoare, nu sta dupa prostovani si iubeste-te pe tine mai presus de toate.

| naruto_3074 a răspuns:

Ce esti fata sau baiat?

| alisa_5292 explică:

Mersi mult pentru sfaturile voastre am sa tin cont de ele.