| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei, m-ati ajutat de multe ori insa acum am ce`a mai mare nevoie de voisad, de voi toti![Dau fundita, numai ajutati-ma]
O sa incep sa fiu directa.Parintii iubitului meu au ceva impotriva noastra din cauza bunicilor mei din partea mamei, a zis ca nu am eu nicio vina.Am incercat sa-l inteleg.El este la facultate la Sibiu suntem la 200 kg distanta unul de celalalt, insa ne iubim foarte mult, suntem vecini chiar si ne cunoasteam de mult.Eu am 17 ani si el 19, mama lui e foarte dificila la fel si tatal, el niciodata nu a avut o relatie serioasa asa cum trebuie, sa invite prietena acasa si chestii.Vineri a venit acasa si trebuia sa ne vedem insa s-a certat cu ai lui si mi-a zis ca maine adica aseara sigur ne vedem.Insa aseara am fost distrusa.Am asteptat 2 ore imbracata de la 8:30 pana la 10:30 am sunat, i-am trm msj nimic, Am mers la cea mai buna prietena care sta langa mine si a zis hai sa vedem daca are masina acasa, cum am iesit afara el se plimba cu masina cand m-a vazut a inceput sa mearga tare.Eu i-am trm un msj mai dur.Atunci a oprit la mine si mi-a zis sa ma duc pana la el.am mers si mi-a zis ca s-a certat foarte rau cu taicaso nu e de acord si i-am zis bun dar de ce nu mi-ai raspuns si mi-a zis ca nu e in stare,tremura tot.I-am dat o palma si am coborat,bine a fost mai lunga conversatia. Apoi am inceput sa vb prin mesaje si mi-a spus ca ma iubeste si nu se poate oprii din plans, nu are ce sa le faca i-au zis ca ii vinde massina si sa stea unde vede cu ochii, la ei nu.
I-AM zis sa ne vedem sa vb si nu prea a vrut a zis ca eu vreau sa ma razbun si sa incep sa tip la el, pana la urma a venit sa vorbim..pe drum am inceput sa tip la el si a zis :Gata mergem acasa, tu nu poti sa ma intelegi.Cand am ajuns mi-a zis"Te iubesc"si am inceput sa tip si i-am zis sa numai zica asta niciodata si s-a pus pe plans, plangea in hohote nu am vazut in viata mea un baiat care sa planga pentru mine, mi-a zis ca sunt singura fata pentru care plange asa si pe care o iubeste cu adevarat.I-am zis sa stearga nr meu si a inceput sa tipe si sa zica"sterge-l ca oricum il stiu pe derost.A asteptat pana am intrat in casa sa nu se ia niste baieti de mine.Cand am ajuns in camera mea mi-a trimis mesaj ca nu stie ce sa mai faca nu stie unde sa se duca si i-am spus sa mearga acasa.Am inceput sa vorbim mi-a zis sa nu-l uit si cand o sa merg la sibiu sa stam amandoi asa cum am visat, a zis ca e in stare sa se jure pe biblie ca nu o sa ma insele si de asta as putea fi convinsa, el chiar nu e genul..ptr ca stie daca se jura stramb o sa aiba de suferit.IMi zicea sa-i jur ca nu o sa-l uit,si sa nu`mi fac prieten sa-l astept si el o sa ma astepte.A zis ca o sa tinem legatura,o sa vb in fiecare zi, ne-am inchis amandoi contul de fb.A zis ca o sa mearga cu mine la majoratul prietenei mele pentru mine, numai daca ii jur ca nu o sa-l las si o sa ramanem impreuna.Ce sa faccccrying, timpul trece repede si ma gandesc la relatiile pe internet care dureaza si 3 ani, credeti ca iubirea invinge? Credeti ca o sa fim impreuna.La anul sora mea va merge la sibiu, eu voi lua permisul si voi merge pe la ea, ne vom vedealove struck.Cand o sa merg si eu o sa stam amandoi. Vreau sa ma ajutati, va rog...Credeti ca ma iubeste? A riscat multe pentru mine, a mers cu mine oriunde isi facea planuri de viitorsad.Voi ati avut de aface cu asa ceva? Ati luptat sau v-ati dat batuti?

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Te mai intrebi ca daca te iubeste? Aseara m-am certat si eu cu prietenul meu ...si in cazul meu povestea e mai complicata. Povestea ta m'a impresionat, te rog, nu mai da in el!
Eu cred ca te iubesc cu adevarat! E greu pentru amandoi dar el nu are nici sprijinul parintilor! Nu pot sa cred ca exista parinti asa... Ce vina aveti voi ca va iubiti? Sa aiba ceva cu bunicii tai dar nu cu voi. Dragostea poate invinge totul, crede'ma. Nu o zic pentru ca o zice toata lumea dar nu pot sa explic. Pe langa dragoste va trebuie curaj, credinta, incredere si multa ambitie. Cred ca va este foarte greu si stiu si ce simti tu si nu este corect. Sa nu renuntai unul la altul pana cand dragostea voastra se va spulbera! Va este greu impreuna pentru ca intampinati greutati dar separat va fi si mai rau. Luptati impreuna pentru voi.
Curaj, nu va lasati!
Succes! :*

31 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Stii ca poti ajunge in situatia sa ai un copil si parintii sa nu fie de acord, iar el sa te viziteze doar din cand in cand de dragul copilului si pentru amorul cu lacrimi, ca in filmele alb negru?
Daca ai aratat ca suferi prea intens, l-ai speriat si nu a avut curajul sa-si ia libertatea pe care i-o dau parintii sai de tine. Dar cat de tare suferi, de l-ai speriat asa de tare?