| Ionutz a întrebat:

Sunt cu o fata de 1 luna, eu am 17 ani ea are 16 ani. Ne intelegem foarte bine, ne iubim tot timpul imi spune ca ma iubeste cand ne vedem ma tine in brate eu la fel daca stam o ora, o ora ma tine in brate. Suntem fericiti amandoi impreuna. Acum 2 zile am fost intr'o excursie pe 2 zile, am dormit cu ea in camera doar noi doi, dar nu a vrut sa facem nimic. Am fost de acord pentru ca eram noi la hotel dar erau si profele si colegi si de asta am fost de acord, mi-a spus ca nu este virgina si tot imi spunea sa ca iubeste si ca este ce'a mai fericita. Ieri, m'a chemat la ea acasa a fost singura toata ziua, am mers la ora 9 am stat pana pe la 11 in povesti, ea a mancat si pe urma am mers in dormitor ne'am asezat in pat si am inceput sa ne sarutam, eu credeam ca v'om face dragoste cand am incercat sa o desbrac a spus " hei. ce faci? nu ti'am spus ca nu v'om face sex?" iar eu am spus niciodata? ea spus ca niciodata daca nu mai este virgina si spune ca ma iubeste foarte mult si tine la mine de ce n; ar vrea sa facem sex? Sau de ce m'a chemat la ea doar asa doar sa stam? adica inteleg dar o spus ca nu vom face sex niciodata De Ce? Sau cum as putea s'o conving?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca sunteti doar de o luna impreuna si daca dupa o luna tu te gandesti la asta, este foarte probabil ca nu veti ajunge sa faceti sex niciodata. Nu conteaza daca este sau nu virgina, faptul ca nu e virgina nu o face atat de usuratica incat sa faca sex cu un barbat practic necunoscut. Poate este o femeie normala, care vrea sa faca dragoste, iar ca sa faceti dragoste trebuie intai sa va cunoasteti, sa va respectati, sa va iubiti, sa aveti intimitate. La varsta voastra asta dureaza macar un an. faptul ca tu te-ai gandit la sex dupa doar o luna de relatie arata foarte clar ca nu esti interesat de partea asta cu cunoastere, iubire, respect, ci numai de sex. In principiu, o femeie nu prea e interesata de genul asta de barbati, asa ca probabil si-a dat seama ca nu esti genul de barbat cu care sa vrea o relatie lunga si cu care sa ajunga vreodata sa faca dragoste

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe tine sexul te interesează nu să-i respecți decizia. Nu este pregătită.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Te-a chemat la ea ca, sa-i ti de urat, daca ea nu vrea sa faca prostioare nu o poti obliga

| BruneTTe a răspuns:

Sunt aproape 100% sigura ca de rusine, ca sa nu-ti spuna ca de fapt e virgina, ti-a ascuns asta si din cauza asta te amana.
Deci sincer, o luna e prea putin. Mai asteapta si tu daca chiar o iubesti. Daca e sa se intample, se va intampla.

| BonneLess a răspuns:

Fata a vrut sa spuna ca nu vrea sa faca sex ci dragoste si nu dupa o luna ci dupa mai mult timp, cand te va cunoaste mai bine, iar tu daca continui sa o presezi cu subiectul "sex" nu va dura chiar mult relatia voastra.

| CarlaElena a răspuns:

Te-a mintit. Este virgina si crede ca ar trebui sa-i fie rusine cu asta. Ii e frica sa nu se descurce, ca nu va stii cum sa o faca. Daca nu ar mai fi virgina nu ar avea nici o retinere. Intreaba-o despre asta, si va recunoaste intr-un final.

| nesuferit a răspuns (pentru CarlaElena):

La 16 ani e ok sa fii virgina, dc ar fi mintit?

| CarlaElena a răspuns (pentru nesuferit):

M-am gandit ca poate e jenata de faptul ca nu se va descurca din moment ce nu are experienta. Eu asta am inteles din povestirea baiatului...

| Cristiann25 a răspuns:

Bai baiatule o fata trebuie sa aiba incredere in tine, sa stie ca dupa ce o sa o faca cu tine nu o sa ii spui "pa"! Sincer daca as fii fata in locul ei nu as mai vb cu tine pentru ca nu are rost sa stai cu cineva care vrea doar sa se culce cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu vrea să facă deoarece nu este pregătită.
Pe voi băieţii din ziua de azi,numai asta vă interesează, cum să băgaţi o fată în pat, să profitaţi de ea, iar apoi să vă luaţi zborul, dragii de voi!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Pai ia incearca sa nu mai fii gasca, sa vada ca esti disperat dupa ea si sa te joace cat si cum are chef. spune-i ca nu ii intelegi gesturile, si ca ar fi timpul sa nu va mai vedeti, daca vrea ceva de la tine o sa te caute, daca nu te asigur ca ii este egal

| Elizeee a răspuns:

Buna! Daca o iubesti atat de mult precum zici, vei fii in stare sa astepti pana va fi pregatitita si sa ii respecti decizile. Daca vei incerca sa o convinci, vei face si mai rau.Cand ea va fi pregatita iti va spune.Nu e bine sa grabesti lucrurile.happyhappy