| Mell1321 a întrebat:

am nevoie de voi, pareri, sfaturi. Problema e in felul urmator:
Am cunoscut de o saptamana un baiat pe nume Cristi, in seara in care l-am cunoscut l-am adus la mine si am facut sex. Am continuat sa ne vedem si peste 2 zile a plecat in delegatie.El sta intr-un apartament cu 2 prieteni de a lui dintre care unul din ei e coleg de facultate cu mine.Ma sunat colegu sa merg la el sa manc si sa mergem la o bere, l-am anuntat pe Cristi si am mers, parea ok cand i-am zis. Facandu-se tarziu colegu cu celalalt tip nu m-au lasat sa merg acasa singura pe strada ca e periculos in orasul in care stam. Si am ramas la ei, ei spunand ca o sa doarma amandoi in alta camera si eu in alta singura, ok nu a fost asa. A venit pretenul lui cristi si al colegului meu sa doarma cu mine, i-am zis sa mearga sa doarma cu colegu dar nu a vrut si a inceput sa ma pipaie pana i-am zis stai linistit ca sunt cu Cristi, s-a calmat o perioada dupa care a mai incercat pana dimineata.tot ce s-a intamplat a fost ca m-a sarutat si mi-a bagat mana in pantaloni dar tot l-am respins. Pe urmatoarea zi cristi nu parea ok bineinteles si a insistat sa ii spun cum ne-am "distrat", i-am spus ce a avut de gand prietenul lui si ca eu am refuzat. Acum sunt intr-un impas, a spus ca daca acum e asa mai tarziu cum o sa fie pentru ca eu i-am propus sa trecem peste si sa mai incercam odata. I-am spus ca atunci cand sunt intr-o relatie dau tot si tin la persoana cu care sunt.
Acum nu am nevoie sa fiu judecata, credeti-ma m-am judecat eu destul si ma simt inca aiurea, ca am obiceiu sa dau cu picioru in ceva ce poate fi frumos si nu vreau sa pierd sansa sa fiu cu acest baiat pentru ca s-a comportat foarte frumos cu mine.Ma suna pana ieri in fiecare zi ca asteptam sa ma sune el, acum...ce ziceti sa fac? Probabil ca inca mai suntem impreuna dar trebuie sa ii demonstrez ca vreau si ca il plac.Ma simt vinovata si urasc situatia asta.
Astept parerile voastre si sfaturile.

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Okey,constrange-l,fa-l sa aleaga pe cine va crede. Daca te va crede pe tine, daca nu si asa e bine.Nu face o tragedie din asta. Poate baieti ca el gasesti la tot pasul.Dar ai grija pe viitor:*

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Recunoaste ca tio placut ce tio facut amicu lui.

| Liviucu a răspuns:

Degeaba s-a comportat el frumos cu tine daca tu ai acceptat ca altul sa-ti bage mana in chilotei. Nu ai demnitate, esti slaba in caracter. Odata ce i-ai spus lucrul asta, l-ai dezamagit si cu greu va putea trece peste. Daca va trece.

Trebuie multa rabdare din partea ta...

| Mell1321 explică (pentru Liviucu):

Da, i-am spus ca sa afle de la mine. Daca ascundeam nu era ok ca afla de la "prietenul lui"cica...Deci sa am rabdare? hmmm...greu straight face. Altceva nimic?

| Liviucu a răspuns (pentru Mell1321):

Nu intelegi... Nu trebuia sa se ajunga sa raspunzi la sarut sau la acele avansuri daca tu vrei sa fii cu altcineva! Ce cauta ala cu mana lui la tine jos?

I-ai permis si asta e grav, daca i-ai spus lui apoi nu inseamna ca te speli pe maini cu toata situatia si esti complet nevinovata... Ca asa si el o face diseara cu alta, iti spune si apoi iti zice ca nu ai de ce sa te superi. Ti-ar conveni? happy

| Mell1321 explică (pentru Liviucu):

Dupa cum am spus am nevoie de un sfat nu de repros sau analizat ce am facut ca stiu ca nu am facut bine ce am facut!

| Liviucu a răspuns (pentru Mell1321):

Sfatul meu e clar, iti captezi atentia doar pe el si nu si pe alti nenorociti. Daca vrei sex, fa-o cu cel pe care-l iubesti, si mai ales, fa dragoste si nu sex. Sexul e la 16 ani, ori tu nu ai 16 nu?

Suna-l seara inainte de culcare, da-i sms-uri dimineata la trezire, invita-l in oras zilnic, spune-i mereu ca nu poti fara el, ca vrei sa-l ai langa tine zilnic, etc, etc, etc, si poate te va ierta. Sa speram...

| Felys a răspuns:

Din start ai gresit,cu,Cristi te-ai culcat din prima,la colegii lui de apartament ai stat pana tarziu,ai mai si ramas,nu trebuie deloc sa te duci sau daca tot te-ai dus, stateai si tu jumate de ora si plecai, ce ai cautat ai gasit, prost ar fi Cristi sa nu se foloseasca de tine si sa te arunce, iti meriti soarta

| Raiiiisa a răspuns:

Ai crezut ca o aventura de o noapte se poate transforma intr-una de o viata..Nu trebuia sa te duci la acestia 2 acasa mai ales daca ai stiut ca se cunosc intre ei.Nu te-au lasat sa pleci acasa stiind cat de periculos este, a fost un simplu pretext.Crede-ma ca mergeam acasa si in talpile goale doar sa nu stau acolo cu ei.Tu stiind ce se poate intampla..foarte bine puteai sa suni un taxi si scapai de toate incurcaturile.
Asa suntem noi oamenii sa nu pretuim ceea ce avem bun, sa dam cu picioru si sa primim inapoi apusul a tot ceea ce nu am stiut pretui. Dupa aceea ne apasa multe prejudecati si suferintestraight face
Sa stii ca nu te judeca nimeni, asta e parerea mea..Singurul lucru ce poti face este ca altadata sa deschizi ochii bine si acum sa incerci sa repari ce se mai poate:*

| Mell1321 explică (pentru Raiiiisa):

Si cum as putea sa repar?

| Mell1321 explică (pentru Raiiiisa):

Daca acum i-am trimis mesaj si nu mi-a raspuns...problema e complicata da ca sunt colegi de apartament si prieteni de mult timp deci are de ales sa ma creada pe mine sau pe el.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Mell1321):

Okey,constrange-l,fa-l sa aleaga pe cine va crede. Daca te va crede pe tine, daca nu si asa e bine.Nu face o tragedie din asta. Poate baieti ca el gasesti la tot pasul.Dar ai grija pe viitor:*

| lolylolypops a răspuns:

NU trebuia sa faci sex cu el din prima seara, e clar ca te-a considerat usoara si poate intentionat l-a pus pe prieten sa-ti bage mana in lenjeria intima si sa faca gesturi obscene cu tine! E clar ca daca te-ai culcat cu el din prima seara asa poti face altadata si cu altii, tipul te foloseste si vrea sa scape de tine pentru ca el crede ca esti ori proasta ori curva! Imi pare foarte rau dar trebuia sa-ti spuna cineva adevarul! Nu tine la tine, nu te iubeste, te-a folosit si si-a batut joc de tine, vrea doar sex asta e tot! Eu cred ca el l-a pus pe prietenul sau sa faca asa, a fost o inscenare pentru tine!

| Unstopable a răspuns:

Mai bine o faceai cu el happy daca tot l-ai lasat sa iti bage mana in pantaloni

| Mell1321 explică:

Nu,mersi

| Mell1321 explică:

Deci dupa aceasta poveste de mai sus, continuarea a fost urmatoarea: M-am intalnit cu el si i-am spus tot, a avut o reactie ciudata, s-a enervat pe moment dupa care am ras, am glumit, de parca nu s-ar fi intamplat nimic, dar mi-a pus o intrebarea care m-a pus pe ganduri si suna cam asa "Tu cum te-ai simti daca eu ti-as spune acum ca am o relatie de 4-5 luni? ai continua?"In momentul respectiv nu mai stiam ce sa zic, si mi-a spus intreaba-ma ce vrei ca sunt dispus sa iti raspuns la orice intrebare, dar am ezitat si nu l-am intrebat nimic. M-am-ai sunat ne-am mai vazut...pana cand am prins putin curaj dar se pare ca tot degeaba si l-am intrebat "Ma tot macina gandu ala daca chiar ai pe cineva sau nu, poti sa ma minti si nu imi dau seama pentru ca in acest moment sunt foarte naiva,nu te cunosc, nu am de unde sa stiu ca minti sau spui adevarul", reactia lui:"Inca nu ti-ai dat seama? Ti-am dat ocazia atunci sa ma intrebi ce vrei dar nu ai profitat, acum asteapta si o sa afli la momentul potrivit". Ce ma tine in ceata e ca se comporta foarte frumos cu mine, ca si cum as fi prietena lui oficiala, pana aici e ok, dar cand mi-a zis nu ma musca de gat sa nu-mi lasi urme, asta m-a pune pe gandit, in rest nu pot sa zic ca ar mai fi ceva suspect, si inca o chestie, am vorbit cu el de vreo 3 zile in care mi-a spus ca daca o sa fim impreuna o sa plec acasa (fiind amandoi la Cluj, eu din alt judet si el ramane la Cluj), a spus ca se tot gandeste ce a fi pe viitor daca o sa fim impreuna.
Aici e dilema, incercati sa va dati cu parerea.
Doar profita sau chiar vrea ceva serios si se comporta asa ca sa imi dea o lectie pentru ce am facut?
Nu as vrea sa renunt asa usor pentru ca suntem nascuti in aceeasi zi/luna si nu mi se pare o coincidenta.
Ce ziceti?

| Martac_Auras_1997 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuia sa faci sex cu el intai trebuia sa va cunoasteati si dupa...

| Kripter a răspuns:

Ai cunosc un tip intr-o seara... si ai facut sex cu el! HMMMM asta e problema cu oameni din ziua de azi!