| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei prieteni, in primul rand vreau sa va urez sarbatori fericite.

Intrebarea mea este: Cum pot sa testez pe iubitul meu daca ma iubeste? In seara asta am o intalnire cu el, si as vrea sa-l testez intr-un fel.Chiar daca simt si sunt 100%convinsa ca ma iubeste.[Funda]

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Sarbatori fericite si tie!
Cand iubesti cu adevarat si esti iubit simti acest lucru. Si ca sa-l pui la incercare pe cel pe care il iubesti inseamna ca in suflet ai un ghimpe de neincredere. Intr-o relatie trebuie sa existe incredere si respect pe langa iubirea care o leaga cu adevarat. Testandu-l nu demonstrezi nimic. Inseamna ca nu ai incredere deplina in iubirea voastra.
Mai bine bucurati-va de Craciun si traiti-va iubirea frumos! happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să-l testezi? Nu este ziua potrivită!
Pune o fată la înaintare să joace rolul de "fană" și vezi ce face câteva zile!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Kriss96 a răspuns:

Nu am incercat niciodata sa-mi testez prietenul, dar m-am gandit ca daca ar fi sa incerc vreodata, as proceda asa: as face ceva ce mi se pare mie nasol si pentru care un baiat care nu ma iubeste m-ar lasa balta. Daca baiatul respectiv nu se supara prea tare si mai vrea sa fim impreuna, atunci nu as mai avea vreun dubiu sau vreun interes sa-l testez.Deci eu zis sa-i faci ceva..de exemplu sa te astepte cam jumatate de ora la intalnire, si in final sa-i zici ca nu mai poti veni pentru ca a intervenit o treaba cu familia..sau o prietena are mare nevoie de tine.

| 1234abcd a răspuns:

Poti ruga o fata(de incredere)sa se dea la el(sai propuna sa iasa impreuna si chesti de genu)daca el te place ii va spune din start ca e combinat

dar ai grija sa pui pe cineva pe care iubitul tau sa nu cunoasca(ca altfel isi poate da seama de planul tau)

| MARgOSHA a răspuns:

Daca esti convinsa pentru tie sa-l testezi?