| MaiiaCatalina45 a întrebat:

Buna dragilorr :* Am. nici nu stiu daca ii pot spune "problema". e o "chestie" de adolescenti, probabil.Scriu pentru ca ma simt mai bine si am nevoie de sfaturi. De ceva timp vorbeam cu un baiat pe facebook, l-am si vazut din intamplare apoi ne-am mai intalnit o data cand eram multi ( avem prieteni comuni) si mai o data doar noi 2. Nu-mi prea place cum arata, in schimb imi placea tare mult sa vorbesc cu el. Ne intelegeam foarte bine, ne certam, neimpacam.Mi-a zis de multe ori ca vrea relatie cu mine si l-am refuzat, dar am continuat sa vorbim. Nu ne vedeam prea des.Mi-a zis ca s-a atasat de mine. Eu lucrez acum, si la locul de munca am inceput sa vorbesc cu un coleg. Am avut mereu ce vorbi cu el, fizic arata mai bine decat celalalt. Si am ajuns sa fiu intr-o relatie cu colegul. Celuilalt nu am stiut cum sa-i spun de el si n-am mai vorbit, il evitam.M-a tot intrebat ce am, si nu am putut sa-i spun. Acum mi-e dor sa vorbesc cu el. Nu stiu ce sa fac. Is cam proasta si cred ca am facut alegerea gresita. Acum nu stiu ce sa fac. parca imi place de amandoi si pe de alta parte am momente cand vreau sa fiu singura, sanu mai conteze nimic. Ce sa fac?
Fundaa:**

10 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Fii proasta pana la capat.

| neutrino a răspuns:

Cu colegii de serviciu si cu vecinii niciodata nu sunt recomandate relatii asa zise sentimentale. Nu ai si o a treia varianta?

| pietrean a răspuns:

Totul este sa te aduni si sa pui in balanta sentimentele pe care le simti pentru fiecare.Ce conteaza pentru tine, atractia fizica sau felul cum te simti in prezenta unuia sau altuia?
Poti ramane prietena cu fiecare din ei, dar, in cazul in care ai sentimente mai puternice pentru unul dintre ei, acela este alesul.Ca poate, poti sa te si inseli, este alta problema.Doar luand o decizie,o sa vezi daca ai gresit sau nu.
De ce sa-l eviti? In primul rand nu este politicos,apoi,cine stie ce parerea si-a facut despre tine. Exista comunicare si daca i-ai fi explicat situatia in care esti, poate intelegea.
Asta inseamna maturitate, cand incerci sa faci alegerea intre situatii diferite. Dupa cum am spus, poti sa faci si o alegere gresita, dar si acest lucru este omenesc.Totul este, sa faci in asa fel, ca sa nu sufere nimeni, cu toate ca este cam greu.

| Teardrop a răspuns:

Îţi place să cânţi la două tigăi Dry-Cooker?

Ştii ce spune Johhny Depp?

"Dacă te-ai îndrăgostit de doi bărbaţi, alege-l pe ce-l de care te-ai îndrăgostit prima dată, pentru că dacă-l iubeai pe primul, nu ajungeai la al doilea"

| corhaz a răspuns:

Ai ales partea fizica nu ai ce sa mai faci daca afla baiatul ala motivul pentru care esti cu altul si nu cu el nu va mai vorbii cu tine iti zic sigur.mai bine lasa-l de tot pe ala in pace si concentreazate pe relatia ce ai cu colegul

| ana233 a răspuns:

Eu zic sa iti aduni gandurile si sa te gandesti care dintre ei te-ar face fericita, pentru ca asta conteaza.
Gandeste-te ca pana la urma frumusetea o sa dispara.

| alexandrafocus a răspuns:

Sincer eu cred ca trebuie in primul rand sa te gandesti ca aspectul fizic nu conteaza, si trebuie sa vorbesti deschis cu amandoi sa vezi cu care din ei te intelegi mai bine...

| Narcis0102 a răspuns:

Catalina,fata draga,, esti PROASTA!

| Dellyutsa2218 a răspuns:

Pentru început ar fi bine să fi sinceră cu primul băiat chiar dacă nu arată aşa bine ca şi colegul tău. Sunt sigură că o să înţeleagă.

| anonymous123bbe a răspuns:

Trebuie sa stai, intr-un loc linistit si sa te gandesti pe care il preferi mai mult. Stim cu totii ca aspectul fizic nu conteaza atat de mult. Sufletul conteaza pana la urma. Eu am iubit un baiat care era destul de uratel iar acum am vorbit cu un baiat superb dar e genul acela de baiat frumos si prost laughing.Nu ma atrage deloc. Stai si asculta-ti inima happy. Si pe oricine ai alege, explica-i celuilalt alegerea ta si poate ramaneti prieteni. La cine te gandesti prima data cand te trezesti, cand mananci...in fiecare moment? Sunt sigura ca nu ai cum sa ai 2 persoane in minte deodata. Si nu mai spune ca esti proasta pentru ca nu esti sigura de alegerea ta. Toti gresim happy Pai eu iti urez multa bafta si sper ca vei fi fericita cu alegerea pe care o vei face. Te pup :*