| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună! După ce am ieșit dintr-o relație de 5 ani, încă doi am încercat a repera ce a fost între noi, fără a reusi. Ultima data am vorbit cu fostul meu in primavara, când a fost un eșec total. El ma implora sa ne împăcăm, însă nu am mai avut puterea sa încerc. Mereu se sfârșea si mai rău. El a cunoscut pe cineva in vara, cu care a început o relație. Cu aceasta fata s-a afișat la evenimente de familie și rudele lui au postat anumite chestii și cu ei, iar el m-a setat sa nu văd acele postări. Le-am văzut de pe contul unei prietene. Nu înțeleg gestul lui. In atâtea luni de când sunt împreuna nu a postat nimic pe Facebook cu ea, deși cu mine se posta lunar, deci e genul care se afișează. Acum câteva luni și-a anulat toate like-urile pe care mi le dăduse, la toate postările mele. Nu am înțeles. Când pun câte un story, el se uita mereu și apoi se uita și ea, sau invers. Mereu imi apar la sugestii prietene de ale ei, deci mă caută. Mi-am făcut si eu o relație de ceva vreme in care ma simt ok si lucrurile evoluează frumos intre noi. Oare de ce fostul meu a procedat așa cu postările? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Are in el inca reminescente ale fostei voastre iubiri,inca nu e complet vindecat,ceea ce ar putea fi normal,pana la un anumit punct.
Daca cumva te si aminteste in discutiile lui cu fata cu care e acum in relatie, realizezi ca pentru ei amandoi e esential sa AFLE ce anume faci tu, iar tu sa nu stii nimic despre ei!
Sfatul meu ar fi sa pui frumos doua block-uri pe aceste personaje si sa-ti cureti viata complet de deseuri sentimentale.
Sunt convinsa ca a ramas si in tine amintirea, cinci ani nu pot fi stinsi dintr-un gest, dar daca tii la linistea si echilibrul tau pune acest mare punct si vezi-ti de viata ta frumoasa!
Fara complicatii.happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o vorbă pentru iubirile toxice din trecut. Dacă ai îngropat mortul, lasă-l îngropat acolo, nu umbla la el, că pute. Are încă tensiuni nerezolvate cu tine, care îi perturbă viața. Încearcă să le rezolve așa, își descarcă apăsările.

| mihai69 a răspuns:

Posibil ca ea să fie hipergeloasă și să-l urmărească pe el dar și pe tine să fie sigură că nu mai interacționați nicicum.
Blochează-l peste tot, e soluția ideală.

| Daz01 a răspuns:

De ce nu îți vezi de relația actuală și nu lași trecutul în urmă? Nu vă mai spionați unul pe altul și bucurați-vă de viața pe care o aveți acum. Succes.

| Kranci123 a răspuns:

Deci tu practic duci un razboi cu seenurile? ajuta-ma sa inteleg mai bine, tu stalkeresti cand se uita la postarile tale ba unul ba celalalt, dar cumva tot ei sunt fucked up? eu cand postez ceva nu ma doare da cine se uita, si daca lucrurile merg frumos in 9 relatie de ce te mai axezi pe ce a fost in trecut? parerea mea e ca esti jelly. trebuie sa te trimitem la jelly school.

| AbyGarlean a răspuns:

Scuze fata dar dacă vrei poti sa fi cu mine
o am de 25 de cm și tio bag in plamani