| GodIsBig a întrebat:

Pentru început, vreau să vă spun că am fost cu un băiat 2 ani și jumătate. Eu am 15 ani, iar el 16. Acum două săptămâni, ne-am despărțit pentru că el m-a văzut pe afară cu prietena mea cea mai bună și alți doi băieți și că nu am rămas cu el când ne-am întâlnit. Seara, am încercat să-l sun, i-am trimis mesaj că-mi pare rău, dar fără răspuns. Apoi, la scurt timp, m-a sunat prietena mea să-mi spună că el a sunat-o să mă anunțe să nu-l mai caut niciodată. Exact așa am și procedat. Fix la o săptămână, el m-a căutat. Mi-a dat un mesaj cu „ ce faci?" la miezul nopții, dar i-am răspuns abia ziua următoare. Am început să vorbim din nou și seara ne-am împăcat. Dar, a durat doar două zile. În seara când s-a despărțit de mine ( ora 12 parcă ) am vorbit destul de mult cu el la telefon și prin mesaje ( îmi spunea cât de importantă sunt pentru el și că mă iubește etc. ). Dar apoi la 12 mi-a trimis mesaj să-mi spună că vrea să ne despărțim pentru că cică eu îl consider o variantă de rezervă ( crede asta pentru că m-am despărțit de multe ori de el, deoarece mă plictiseam, dar apoi regretam ). Am fost terminată ziua următoare când am aflat că a pus într-o relație pe facebook cu o altă fată cu care a mai fost, dar de care s-a despărțit de multe ori pentru mine. Țin să precizez că, cu două seri înainte să ne împăcăm mi-a spus că odată se va despărți și el de mine să văd și eu cum s-a simțit el de atâtea ori. Mă rog, nu am băgat în seamă. Pune tot felul de postări pe facebook cu fata asta, dar mereu se întoarce la mine. Nu știu, vreau să îl uit, dar nu reușesc. Știu că ați putea zice că la 15 ani nu există dragoste, dar asta simt. Vreau un sfat. sad

Răspuns Câştigător
| PRamona a răspuns:

Sincer acum...este o iubire adolescentina (si faceti diferenta dintre dragoste si iubire! ) gandeste-te la scoala, viitorul tau! sa ai un loc de munca asigurat! bine, asta nu inseamna ca nu trebuie. sa vb cu baietii si dupa aia, dupa ce esti la casa ta/locul tau poti sa te gandesti la o infiintarea unei familii sau relatiie stransa.cam asa e viata...

UN MARE SFAT : observa comportamentul baietilor -cei care iti sunt prieteni si cei care se gandesc la mai mult decat la o prietenie- si asa iti alegi baiatul potrivit, a si apropo :nu exista baiat perfect!

Este clar ca intre voi doi exista un sentiment de adorare, dar cel mai rau lucru la voi este ca va faceti singuri rau, unuia celuilalt si tot asa.
REMEDIATI LUCRUL ACESTA! daca nu tu o sa il pierzi din joaca acesta dea' cine sufera cel mai mult.

Sper ca ti-am fost de ajutorwinking O zi placuta! (si daca te-am jignit sa stii ca nu am vrut sa o fac cu intentie happy si nu o lua in nume de rau pentru ca eu nu fac chestiile astea pentru o amarata de funda tongue )

1 răspuns:
| EaEmma a răspuns:

Buna...daca chiar crezi ca il iubesti, impaca-te cu el, nu ai nimic de pierdut, dar incearca sa nu te mai desparti nici tu de el cand te plictisesti.Gandeste-te bine daca vrei relatia asta...