| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună seara! Am o situație delicată. Am fost cu un băiat timp de 3 ani și lucrurile mergeau foarte, foarte prost între noi așa ca ne-am despărțit. A fost mai mult dorința lui pentru ca e la vârsta la care vrea sa se căsătorească și simte ca nu putem forma o familie, din cauza certurilor. Pe mine mă ceruse de soție. Ne-am despărțit, iar el m-a căutat sa ne împăcăm, dar nu s-a putut. Am tot încercat cam vreo 5 luni de la despărțire, însă mereu era la fel. Rana era prea adânca și nu înțelegeam nici eu și nici el ce am greșit. Nu am vorbit câteva luni timp in care eu mi-am făcut o alta relație. Nu a funcționat. Ca sa fiu sinceră, asta s-a întâmplat pentru in sinea mea speram sa ma împac cu fostul. Îl urmăream mereu pe Facebook și pe wapp. El când a aflat ca am pe cineva și-a anulat toate likeurile de pe Facebook. Mi s-a părut stupid. După ce m-am despărțit de acel băiat, am vorbit cu fostul, am avut nevoie sa ma ajute cu ceva. El a fost amabil cu mine și când ne-am văzut am simțit ca încă ma iubește. I-am zis atunci dacă mai vrea sa încercam și a zis ca nu are rost din moment ce amândoi căutam in alta parte. Sa înțeleg eu ca el are o relație... Nu se afișa cu respectiva. Am descoperit o fata in lista lui căreia ii dăduse el likeuri constant și respectiva lui. Tipa aia seamănă mult cu mine fizic. De când am început eu cu el sa vorbim nu i-a mai dat nimic. El imi spune acum ca ii pare rău și ca ma iubește mult, ca nu poate sa ma uite și ca vrea sa fim împreuna fericiti. Eu nu știu ce sa fac. Îl iubesc mult, dar nu mai vreau sa sufăr. A mai trecut cineva prin despărțire și după un an sa te împaci? Plus de asta, ma frustreaza rău tipa aia ca o văd pe Facebook, adică o caut sa ma uit la ea. Sunt geloasa. Și nici nu pot sa îl întreb ca se va supăra.

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

E greu de dat un sfat pentru ca povestea voastră e e întreținută de voi cumva, nici împreună dar nici despărțiți, nu sunteți hotărâți sau nu aveți curajul sa mai încercați cu adevărat dar nici nu puteți sa i puneți punct. Ti e frica sa nu suferi dar pe de alta parte ți ai dori o reimpacare, faptul ca a încercat și el cu cineva e fix acelasi lucru cu ce ai făcut tu, aducă ai încercat cu altcineva, asta nu ar fi o problema, depinde de voi ce vreți, cât despre suferința, nu pune raul în fața ca probabil asta a ți făcut mereu și de aia nu a mers, având în vedere toate acestea, faptul ca susții ca va mai iubiți, sa mai încercați, posibil sa ajungeți la o concluzie, părerea mea personala este însă că nu va merge, tocmai ca a ți încercat și nu s-a putut, dar nu se știe niciodată

| siriusblack98 a răspuns:

Daca as putea sa dau timpul inainte sa citesc tot acest poem, as da cu laptopul de pamant. Parca ati fi in tanar si nelinistit voi 2. Ati vazut ca nu va intelegeti? Atunci pa si la revedere. Nu il uiti pentru ca stai ca obsedata si il cauti incontinuu pe Facebook si pe whatsapp. La fel si pe fata aia care nu are nici o vina. Iar el este un nehotarat care nu stie ce-si doreste de la viata. Move on!

| HelpingPeople a răspuns:

Trebuia sa pleci cu ea!