| MihaelaCaty a întrebat:

Dupa ce o fata si a inceput viata sexuala, aceasta incepe sa i-a in greutate? ( ma refer la sani, cur )

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu neaparat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, viata sexuala nu influenteaza greutatea, doar daca ea ramane insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Afirmatia NU este adevarata. Este o parere complet gresita, falsa, eronata fiindca chiar din contra printr-o activitatea sexuala intensa se ard/consuma foarte multe kcalorii. De asemenea nu apar nici modificari ale formei corpului pana in momentul instalarii unei sarcini. Sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Aparent da, dacă rămâne însărcinată.

| Alicezzz a răspuns:

Nu ia in greutate decat daca cumva ramane insarcinata si nu stie. Modificari se produc in functie de varsta; daca isi incepe viata sexuala la 14 ani normal ca påna la 18 se schimba corpul si de aici confunzia ca daca iti incepi viata sexuala se ingrasa, cresc sani etc... in principiu nu se schimba nimic daca iti incepi viata sexuala la 17 '18ani! Bafta.

| IuliiMD a răspuns:

Eu o sa iti spun ca la mine da, s-a vazut o diferenta destul de mare.In greutate nu am luat, ba din contra, am slabit, dar da, la sani si la funt s-a vazut o schimbare.Dar acum depinde de oranismul fiecareia. Sper ca ti-am fost de folos. :*

| Wargasm a răspuns:

Nu. Este posibilă o transformare la nivel de forme dar nu dramatică.

| Pyml1 a răspuns:

Da, hormoni ce fac... produc si ei ceva rolling on the floor))

| stroealexutza a răspuns:

Da
Odata dupa ce începi viata sexuală se schimba tot (nici chiar tot) in corpul tau
+ nu mai esti virgină si na
Da vei lua putin in greutate ca doar na isi fac si hormonii de cap si fundul sanii etc