| amo a întrebat:

E adevarat ca nu exista dragoste mai frumasa si mai puternica decat prima?

fundita pentru cel care imi spune din propria experienta...

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Nu cred.
Poate ca prima dragoste nu a fost impartasita. Asta nu e dragoste frumoasa dupa parerea mea, oricat de mult ai iubit aceea persoana. In schimb, alta mai puternica decat prima, nu cred ca este. Cel putin asta se aplica in cazul meu (2 ani si ceva). big grin

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ba exista dar aia numai pentru cine are acel sentiment de a iubi si care vrea o relatie serioasa

| Razvan a răspuns:

Proprie experienta, nu.Prima dragoste nu e cea mai frumoasa e doar prima. Iubirea trecatoare din adolescenta nu se poate compara cu iubirea din maturitate.Acum,toti suntem superficiali cand ne alegem partenerii, peste ani alte lucruri vor prima in fata aspectului fizic si a banilor. Sper.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Exista.Doar ca prima nu se uita tocmai pentru ca este prima! Daca ar fi cum spui tu ar insermna ca toti cei care sunt casatoriti s-au casatorit la prima iubire! Prima iubire, cand este la varste fragede in general este platonica, neimplinita total! Abia cand poti iubi in cunostinta de cauza cu sufletul si cu trupul deopotriva vine iubirea cea mare!

| Visecolorate a răspuns:

Parerea mea e ca desi poti sa ajungi sa iubesti o pers mai mult decat prima iubire, primul prieten/prietena ramane mereu in amintirea oricui tongue. Primul meu prieten :d. A fost in clasa a 7a.Colegi de cls, totu' a inceput in a6a cand el incepuse sa se tina dupa mine ( desi pana atunci ne uram reciproclaughing ). Am fost 8 luni impreuna in a 7a ( si a fost frumos... orice pupic, tinut in brate, strangere de mana conta asa de mult pentru amandoi ). dar unele greseli (din partea mea mai ales) si strambele colegilor au stricat tot. In cls a 8a ne'am evitat. Eu il iubeam, el facea pe durul oh go on. In vacanta dintr'a 9a a inceput iar sa se tina dupa mine si cum ne intalneam cum incepea sa ma sune, sa ma caute. Am fost impreuna din nou vreo 5- 6 luni. Ne'am desp iar din anumite motive oh go on. Acum inca se vede ca tinem inca unul la celalalt. Il iubesc si de fiecare data cand il vad imi bate inima mai tare, cand vb cu el imi tremura vocea. big grin Se vede ca ne doare. Si cand ne vedem tot asa...ma cauta. Nu stiu ce o sa facem, cum o sa facem. Deocamdata astept sa vad cum vor decurge lucrurile.

| SweetCandy a răspuns:

Prima dragoste e unica site poate urmarii tot restul vietii, si spun asta in cunostinta de cauza. Nu ai cum sa uiti vreodata omul pentru care ai simtit primii fluturi in stomac, care te-a facut sa te simti iubita, respectata... care te-a facut sa te simti femeie. indiferent cat am nega. primul barbat/ prtima dragoste este cea mai puternica si nu se uita niciodatawinking

| lyrics a răspuns:

Nu.nu e adevarat
si spun asta din proprie experienta.
prima mea dragoste s-a terminat urat pentru mine

| Paula007 a răspuns:

Prima dragoste este intr-adevar speciala. daca te indragostesti de cineva care iti impartaseste sentimentele si te apreciaza, prima dragoste ar putea dura si toata viata. dar depinde de omul de langa tine. prima dragoste nu e neaparat primul om pe care il iubesti. poate si al doilea, al treilea. atunci cand simti ca ce sentimente ai fata de el, nu ai mai avut fata de nimeni, niciodata, atunci poti spune ca ai ajuns la prima dragoste.

dar asta nu inseamna ca in viata iubesti doar o data. unii au noroc daca o gasesc.acea 1 data. altii sunt binecuvantati cu mai multe iubiri :X ideea ar fi : cand o gasesti, si esti sigura ca asta este, sa nu-i mai dai drumul niciodata, sa o cultivi happy

| Acvila a răspuns:

Asa e...chiar daca s-a terminat urat, a fost iubire in adevaratul sens al cuvantului.Nu-mi pasa daca imi lipsea ceva, atata timp cat eram cu el...eram fericita, radeam, iubeam, si imi place sa cred ca am fost si eu iubita.Chestia asta nu se repeta decat pentru cei foarte norocosi.

| Pedala a răspuns:

Nu exista pentru ca numai o data poti crede in toate tampeniile posibile. Dupa aia de ales intre a te maturiza si a continua sa fii prostalau.

Vreau funda!

| Ciresikaaa a răspuns:

Ai dreptate prima...love struck

| BloodxD a răspuns:

Ba existawinking

Fii sigura d asta:*

| melynda a răspuns:

Chiar daca si pentru mine s-a terminat foarte urat prima dragoste (el plecant in strainatate) saptaman viitoare vine inapoi in tara dupa 2 ani love struck si o sa fim iar impreuna. acum sunt curioasa daca o sa fie la fel ca prima data happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista. Dar, totusi, prima dragoste este si va fi intotdeauna de neuitat pentru ca primele sentimente sunt inocente si cele mai impresionante, reprezinta primul impuls al dragostei in viata fiecaruia.
Prima dragoste este ceva ce te ia prin surprindere, te cuprinde si te poarta pe cai necunoscute. De aceea nu poate fi uitata, pentru ca au existat clipe in care ai facut lucruri la care nu te asteptai sa le faci si ai simtit ceva mult prea puternic ca sa poti stapani. Cu toate acestea, poate exista o alta mai puternica si mai frumoasa pentru ca persoanele respective cunosc deja anumite lucruri intr`ale dragostei si sentimentelor asa ca sunt capabile sa-si infrumuseteze relatia bazandu-se pe mai multa incredere si intelegere ceea ce face legatura mai puternica decat ar putea fi prima dragoste.

| zakone a răspuns:

Nu e adevarat. cea mai puternica si frumoasa dragoste e cu jumatatea ta, poate sa fie prima sau a zecea

| sebastian_5386 a răspuns:

In unele cazuri nu chiar