| kissa00232 a întrebat:

E normal ca menstruatia sa vina de doua ori pe luna. Adica mi-a venit pe 7 octombrie si s-a terminat pe 9 iar astazi (20 octombrie ) iarasi mi-a venit

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normala si te sfatuiesc sa megi la un control ginecologic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este complet ANORMALA situatia ta, fiindca cel mai scurt ciclu menstrual OVULATORIU, d.p.d.v medical are lungimea minima de 21 dezile intre 2 menstruatii consecutive. Producerea mai devreme de trecerea celor 21 de zile denota ca in organismul tau exista o anumita afectiune a aparatului tau reproducator, sau se produc grave dereglari hormonale. In astfel de situatii consultatia ginecologica devine strict necesara/obligatorie. Multa sanatate!

| Cannibal a răspuns:

Nu cred, posibil să rămâi fără ciclu.