| Patyi a întrebat:

Este normal sa iti vina menstruatia de doua ori pe luna? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu este normal, poate fi vorba de o sarcina? ( fa un test de sarcina dimineata din prima urina).
Sunt cazuri cand sangerari sunt peste sarcina, sau daca aceasta posibilitate este exclusa atunci este o dereglare a ciclului menstrual.
Este necesar sa faci o consultatiie ginecologica.

| Patyi explică (pentru evenso):

Am 13 ani happy

| evenso a răspuns (pentru Patyi):

In cazul ca nu poate fi vorba de o sarcina, trebuie sa te duci la medicul tau de familie si el te va trimite la ginecologie.

| Luissa123 a răspuns:

Daca esti in perioada pubertatii si ciclul tau menstrual nu e regulat... orice e normal... difera de la persoana la persoana
numai binewinking

| Adișa_9127 a răspuns:

Nu prea este normal.Dar din cauza stresului sau a unelor probleme se poate.Nu este ceva grav.

| Puffulets a răspuns:

Nu.

| amo7 a răspuns:

Poate 1 data a fost menstruatie si a doua oara te-ai lovit si de-aia curgeee...curgeee sangee happy smug