| Marbella188 a întrebat:

E normal sa ma doara sanii si sa fie umflai, ft sensibili, in fiecare luna cu circa o saptamana inainte de inceperea menstruatiei?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doamne fereste ce prostii vorbesti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, este normal sunt modificari hormonale. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineînțeles ca-i normal, asta ni se întâmpla la toate fetele si femeile, de la debutul menstruației pana la menopauza.
Durerile de sâni înaintea menstruației si abundenta secrețiilor vaginala in perioada fertila, sunt strâns legate de hormonii noștri si sunt perfect normale, pentru toate fetele si femeile.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai copilas, mergi si te joaca si lasa probemele femeiesti in pace, ca habar nu ai ce vorbesti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un cat se poate de cert si sigur DA. In organismul fiecarei femei se produc permanent modificari ale activitatii hormonale in decursul ciclului menstrual. De regula in cazul majoritatii femeilor care au ciclu menstrual, inainte cu cca. 4-7 zile fata de ziua in care urmeaza sa porneasca sangerarea menstruala, se produc schimbari hormonale care uneori pot fi foarte insemnate si acestea pot sa provoace semne specifice cum ar fi : sani durerosi si foarte sensibili la atingere, migrene, dureri de cap, greturi, varsaturi, irascibilitate, anxietate, tulburari de dispozitie, dureri abdominale, etc, etc. care sunt cunoscute sub denumirea generica de simptome premenstruale. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, nu-l băga în seamă pe Paul, e gamer, nu știe prea multe.

| ItIsAlright a răspuns:

Da. Cu o saptamana inainte si eu ii am tari si sensibili.