| Tania a întrebat:

Este adevarat ca sunt baieti care sunt alergici la prezervative? Ori doar se simt incomod? Sau este doar un motiv pentru a face fara?
Chiar am nevoie de un raspuns.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sunt foarte rare cazurile in care unul din parteneri este cu adevarat alergic la latexul din care sunt fabricate prezervativele. In majoritatea cazurilor este rea vointa, barbatul respectiv nu se pricepe sa foloseasca prezervativul si nici nu e dornic sa invete. Pacat, este singura metoda de contraceptie care asigura protectie impotriva BTS( boli cu transmitere sexuala).

| myhaella922 a răspuns:

Da.este adevarat. unii barbati sunt alergici) dar sa stii ca si o femeie poate fii la fel de alergicahappy materialul din care este facut poate fi inconfortabil si nu duce la placere.d asta multe cupluri opteaza pentru alte metode contraceptivehappy

| FuckMeiMFamous a răspuns:

Pai na, depinde ce prezervative.In cazul unora e posibil sa faca alergie de la ele, alergia aratand ca niste puncticele rosii pe gland.E mai sigur cu, dar mai senzual fara laughing.