| DarkGirl a întrebat:

este necesar sa iau pastila de a 2 zi? el avea putin lichid preejaculator pe deget pentru ca si-a pus mana pe penis si mi-a bagat degetul adanc in vagin, eu sunt ingrijorata, sa nu fi ramas lichid preejaculator pe deget in acel moment si sa produca o sarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este necesar, Pastila de a doua zi are prea multe reactii adverse pentru a fi indicata intr-un risc de sarcina atat de mic ca in situatia descrisa de tine (practic neglijabil). Oricum, du-te cat mai repede la ginecolog (poate chiar azi dupa-amiaza gasesti un cabinet privat) si vezi ce te sfatuieste acesta.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...incearca spalaturi vaginale! Alta solutie nu stiu. e weekend si nu cred ca gasesti vreun ginecolog.succes!

| alexa_4015 a răspuns:

Asta e o mica pb cwel mai bine ar fi sa mergi repede ca un kontrol si sa iti dea reteta pentru a 2 zi pentru ca din kate stiu eu nu se da fara reteta! mult succes ai nevoie:*

| rserpu a răspuns:

happy Asculta, eu, din cate stiu, e foarte greu sa faci copii, adica trebuie multa, da multa samntza pentru chestii din alea, dar daca vrei sa nu ai stres pana la stop, pai mergi si ia pastila, chiar acum dupa ce citesti acest mesaj. Ghinion la concepere (ma refer acum, nu toata viata).

| DarkGirl explică:

E sambata si nu risc pana luni, deci mai bine o iau da? deci exista Riscuri? deci nu a fost vb de sperma si nici contact nu a fost, doar putin lichid uscat deja