| biancamaria1998 a întrebat:

Buna! Este normal ca după fiecare act sexual sa ma simt obosita? Nu o fac foarte des. Ieri am făcut-o după 2 luni. O fac destul de rar dar este normal sa fiu obosita? Și de ce apare oboseala?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa intrebi un medic? Sa faci analize si un EKG, de unde vrei sa ghicim noi cauza? O fi de la inimă din cauza efortului, scade tensiunea.

| romeo78 a răspuns:

M-am uitat la toate întrebările pe care le-ai pus până acum.
Am identificat o cauză comună, anemie, stări de amețeală, vertij, dureri de cap.
Ar trebui să discutați cu medicul de familie și cereți trimitere pentru neurologie. E posibil, să aveți mai mult decât o simplă anemie. Sănătate!

| Sofer a răspuns:

Înseamnă că e taur în pat băiatul.

| NotNamed a răspuns:

Un om care alearga zilnic câțiva km ii va fi usor mereu sa alerge.
Unul care alearga la 2 luni de abia se tine pe picioare la fiecare cursa. Fă.o mai des ca sa ai conditie fizica si sa vezi cum parca ai mai avea pofta de o a doua repriză fiind la fel de plina de viata.

| MValentin a răspuns:

Da, asa se simtea si iubita mea după ce o facea cu mine. Era asa dragut cand o apuca somnul si stătea lângă mine aproape adormita si m-o întrebat de ce se simte asa?
Din ce am cautat acesta este răspunsul: in timpul sexului in corpul fetelor se formeaza un mix de hormoni, printre care se afla si prolactina. Din aceasta cauza acest hormon,, al somului,, provoacă starea atare, desigur prolactina are si alte întrebuințări de exemplu in timpul sarcinii.

| AllexXtreme a răspuns:

Pentru ca esti lenesa fa miscare zi de zi sau macar sex pe fiecare seara, daca tu nu faci niciun efort zi de zi... Si cand faci sex stai tu deasupra sa te misti pe el.

| ciocanasuonline a răspuns:

Depinde de varsta, iubita mea e foarte energetica pentru cei 10 ani ai sa-i.