| arysa a întrebat:

Ieri am venit de la tara cu vreo 9 muscaturi de tantari. De atunci am inceput sa ma simt rau:nu am pofta de mancare, am stari de greata, am facut si diaree si ma simt obosita. E ceva grav? Ce pot face pana luni cand este doctorita mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lolly_6164 a răspuns:

Nu cred ca e de la tzantari.nu stiu sa existe in zone populate tantari atat de periculosi incat sa produca deranjarile pe care le ai tu. poate sa fie de la schimbarea aerului, sau ai mancare ceva ce nu ti-a priit... o pastila si ceva somn rezolva tothappy

9 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Pana luni cand este doctorita ta du-te la urgente! vrei sa-ti dam noi diagnosticul? de unde vrei sa stim ce fel de tantari erau? iti spun eu DUTE LA URGENTE!

| dragutzyka29 a răspuns:

Chiar seara trecuta m-am simtit la fel numai ca eram si ametita.
eu am luat un paracetamol si am dormit mult si pana a doua zi mi-a trecut

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Du-te la alt medic.cred ca este ceva grav ...nu ai ce sa faci decat sa te duci urgent la medic succes

| NoAntidote a răspuns:

Probabil esti foarte sensibila! incearca niste unguente!
sau spray`uri pentru tantari! [te dai pe piele.si nu te mai pisca tantarii! cica nu te mai pisca dar la mine nu au nici un efect. dar nah.oh go on!

:* sper sa poti gasi ceva!

| KingBaroneT a răspuns:

Du-te la un doctor sa-ti dea niste pastile nu e grav poate acei tantari aveau venin si ti lau dat bafta

| ✿puffa✿ a răspuns:

Poti incerca sa nu mananci ceva gretos, consistent...si app: nu cred ca e de la tantari, poate e de la ceva ce ai mancat.
Sidaca e de la tantar ar putea sa fie asa:
1sa fie infectati cu un virus...
2sa fi alergica la ei.
Dar nu sunt doctor deci nu stiu exact, oricum mergi la doctor imediat iar in caz ca faci febra ia pastile dar nu exagera cu ele. Ce mai buna mancare de la care nu vomiti:paine prajita cu unt si sare/si miere
Sau mai poate sa fie o raceala.:*, ai grija de tine.

| bOse a răspuns:

Esti sigura ca este din cauza acelor intepaturi de tantar?

Esti sigura ca a fost tantar?

E probabil schimbarea aerului, dar nu prea cred.

| GabrielaIoana a răspuns:

Sigur te-au muscat tantari? Poate tea muscat alceva si tia transmis microbi.Eu te sfatuiesc sa mai stai o zi douo sa vezi daca iti trece iar daca iti e si mai rau du-te la doctor.Nu pare nimic foarte grav da nu strica un control daca tie foarte rau.

| Vero1996 a răspuns:

Cred ca ai stat prea mult la soare...si eu patesc la fel.Nu crd ca e de la tantari. Odihneste'te! Stai in pat si uitete la un film