| anonim_4396 a întrebat:

Este normal că menstruația sa-ți vina de doua ori pe lună?
Adică îmi vine de pe 1 până pe 5, apoi tot în aceeași lună pe 27 până pe 1 etc.
Nu cred că e de la răceală.
Asta mi se întâmplă de 4 luni.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclurile tale menstruale sedesfasoara in modul precizat, in acel caz se poate afirma ca este vorba de un ciclu menstrual un pic mai scurt de doar 26 de zile, insa foarte/destul de regulat si in consecinta situatia ta este cat se poate de NORMALA. Este chiar foarte bine ceea ce ti se intampla, fiindca se pare ca cel mai probabil ciclul tau menstrual a intrat intr-un proces de reglare. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect normal!
Daca menstra ta are 27 de zile si luna are 31 de zile, nu crezi ca-i normal sa-ti vina odata pe intai ale lunii si apoi pe 27?
Eu cred ca da! Avacnd ciclul perfect regulat si normal!

Nu am inteles ce treaba are raceala aici... pentru ca raceala nu influenteaza ciclul menstrual, neavand "putere" hormonala.
Dupa cums puneam, tu nu ai dereglari de ciclu aici, dimpotriva, ai un ciclu perfect regulatd e 27 de zile.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranţă nu e norma si e cazul să mergi la un medic ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca e cel mai bun lucru care ti se poate intampla... cred ca este de la stres sai ceva.
https://www.google.ro/......https?/url

| ngllllll a răspuns:

Depinde de varsta. El se regleaza dupa o vreme, dar nu e musai sa fie la 31 de zile. Depinde si de starea afectiva, emotionala, stresul.

| Pesmet1010 a răspuns:

Da este normal. Si eu am mai patit