| amenarisa a întrebat:

este pentru prima oara cand intru pe site uri sa cer un sfat dar simt nevoia si parerea si celor din exterior. in urma cu 3 ani traiam in alt colt din Romania dar a venit si vremea sa ma mut. parintii mei trebuie sa fie aproape de jobul sau. iar eu venind la alt liceu in clasa a 10 a mi a fost un pic greu pentru ca m am despartit de toti prietenii de viata sociala de acolo de toate tabieturile mele in general. dar am trecut si peste astea cu ajutorul altor tabieturi. si anume sa mi placa de un baiat. desi eram in clasa a 10 a eu niciodata nu am vrut sa am o relatie mai intima cu vreun baiat. nu am gasit pe nimeni sa mi starneasca interesul. vb cu fetele si baietii mana la mana. nu ma gandeam decat la adolescenta mea. dar aici am descoperit fluturii in stomac si vibratia sufletului la vederea celui drag. cu cat imi faceam prietenii noi eu ma schimbam intr o alura de mister. sunt mai discreta de fel. la liceu mi am intalnit asa zisul print din povesti. sau cel putin imi place sa cred asta. iubirea cred ca e frumoasa daca o traiesti din plin fara sa o analizezi pe moment. in prima zi nimic deosebit la liceu dar in a 2 aveam sa l vad pe el. este chiar profesorul meu. dar nu l am vazut de atunci ca acum. atunci m au captat doar ochii lui de un albastru puternic si o personalitate misterioasa. mi a placut atunci ca profesor. nu ma gandeam la tampenii. imi vedeam de ale mele. dar mereu cadeam in ochii lui ascultandu l. asa au trecut cateva saptamani bune. am inceput sa am chiar iluzii ca el incearca sa ma inteleaga doar din priviri. pe de o parte imi e profesor iar pe de alta parte imi dadea semnale iluzorii pentru mine. credeam ca hormonii mei isi imagineaza. nu voiam sa cred. mereu imi repetam ca trebuie sa mi vad de scoala de cartea mea. nu de astea. dar una am gandit alta am simtit. oricat imi repetam alta faceam. si asa am ajuns in semestrul al 2 lea plina de intrebari. incepusem sa l plac si sa tin in mine. ma rugam sa mi treaca poate totul e de moment. credeam atunci ca daca continui asa pierd multe. dar al 2 lea semestru spre sfarsite m a facut sa simt un sentiment pe care nu l mai simtisem vreodata. cand mai aveam un pic pana luam vacanta cea mare s a intamplat sa fiu ultima in clasa. ultima ora o avusesem in laborator si la sfarsit mi am adus aminte ca mi uitasem ceva in banca. cand am intrat era profesorul meu sa i zicem darius, nu ma asteptam. am tresarit deodata ca arsa. am inceput sa vorbim. vorbele dintre noi veneau de la sine. am vb normal dar aveam acea sclipire in ochi in care o ascundeam. intr un final ma intreaba daca ii pot da ceva in care sa mi scrie in vacanta de vara.
m am oferit sa i dau numarul de tel. dar dupa am regretat atunci zicandu mi ca am gresit acum cine stie ce va crede. dar zilele au trecut nimic nu am primit de la el. ajunsesem sa cred ca mi a pierdut numarul. dar cand am intrat in vacanta intr o dimineata primesc un mesaj de la darius. nimic vulgar sau despre altceva. un mesaj cu buna dimineata si atat. seara la fel. si asa timp de 3 luni. iar eu nimic nu i am trimis. nici acum nu am un motiv intemeiat. cand am intrat in clasa a 11 a si l am vazut mai aveam un pic si il luam in brate. doar sa l imbratisez atat. in acel an am devenit un pic zapacita. m am indragostit. am inceput sa colectionez cei mai mari fluturi
si asa s a intamplat sa am primul contact la bibloteca liceului unde se afa si internatul. trebuia sa aduc un atlas. ajunsa la biblioteca cand l am vazut iar am simtit cea mai mare bucurie. eu pluteam iar el imi zicea sa nu inchid usa ca e stricata. dar el una zicea eu alta auzeam. am inchis usa de zapacita. asa m am ales blocata cu el din greseala. darius fiind printre rafturi n a observat ca am inchis usa iar eu nu am bagat de seama greseala mea. grabita printre rafturi m am lovit de el. dar atunci ne am apropiat mai mult. ne am imbrasitat. a inceput sa mi zica ca nu e ok ce se intampla ca e mult mai mare e cu 10 ani mai marte si ca ar trebui sa fie alta relatie intre noi. dar eu ma gandeam la altceva. asa au trecut pret de cateva clipe pana cand cineva incearca la usa sa strige sa vada daca e cineva. atunci si a dat seama ca eu am inchis usa. cand sa plec m a luat de mana si m a sarutat.nu dupa mult timp se intampla mai mereu sa ne vedem si sa plutim. spre craciun am stast un weekend la el si ne am distrat impreuna. mi a placut ca nu e ca ceilalti baieti de seama cu mine care se gandesc numai la sex. desi am dormit atunci la el nu s a atins deloic de mine mai mult decat sa ne sarutam. in rest la ore el era profesor iar in particular cu mine ca iubit. asa a trecut si clasa a 11 a in zbor. in vacanta cea mare mi am inceput si viata sexuala cu el si sa realizez ca mi am lasat prietenii de o seama cu mine mult in urma.
dar m am acomodat prea bine imi place si acum de el desi acum il stiu de 3 ani. suntem fericiti. ne intelegem perfect. voi ce parere aveti? vi s a intamplat si voua. pup

3 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Ok...E un pic cam ciudata povestea ta, dar e bine ca nu suferi.Eu unu nu ma impotrivesc relatiilor in care partenerul este mai mare, deci tot ce pot sa iti zic este multa bafta in continuare.Si app foarte frumoasa povestea ta, mai rar se intampla asa ceva.Bravo

| Loreddana a răspuns:

Cred ca ai vazut prea multe filme...

| olivikkka a răspuns:

Important este ca tu esti fericita cu el, nu trebuie sa te ei dupa parerile altora fiecare are viata lui si o traieste cum vre, iti urez bafta si cine stie poate e barbatul vietii tale, succes