| lulush a întrebat:

sunt noua aici. am aflat despre TPU de pe diferite siteuri si din cate am vazut( raspunsuri la intrebari) sper sa ma ajutati si pe mine cu ceva.sad
De unde sa incep
1. imi placea de un baiat din clasa a 9-a, e in liceu cu mine dar nu il vedeam des pentru ca eu eram de dimineata si el de dupa amiaza. nu aveam cum sa fac cunostinta cu el asa ca am cam renuntat la ideea asta.
2. in luna august am fost la Ursus evolution si acolo l`am vazut pe acel baiat, eram cu o prietena si cum eu i-am povestit de el aratam spre el sa se uite. Ea a inceput sa zica ca :" vaaai ce bun e!" chestii din astea si fara sa observ el deja se uita la mine. Am continuat sa ne facem loc prin multime, am sperat sal mai vad dar nimic.
De atunci am am fost cu alt baiat si cand am inceput liceul nu prea mai aveam timp sa ma intalnesc cu el. Ei bine aici vine problema mea. L-am vazut din nou pe baiatul care imi place din a 9-a si datorita altei prietene ale mele( care aflasem ca se cunoaste cu colegul lui de banca) am facut cunostinta in sfarsit cu el!/ Tot in ziua in care am facut cunostinta am mers la Tomis la un suc si vorbeam alea alea ssi tot in aceeasi zi am iesit in parc. Am facut o poza cu el si ma tinuse de mijloc! Am facut schimb de id-uri si dupa ma trezesc cu o cerere de prietenie pe fb de la el( deci el ma cautat primul). ^^ > MENTIONEZ CA M`AM DESPARTIT DE CELALALT BAIAT CA MA GANDEAM MEREU LA CEL DIN LICEU CU MINE.
3. Ne tot intalneam pe la liceu afara si era gen :" heeeey cfff? " cu bratele deschise si dupa ma lua in brate. Vinerea trecuta m-a intrebat la liceu:" esti ocupata sambata?". eu normal ca am zis nu si asa mi-a cerut nr de telefon si sambata am fost la bowling.
Nu mai spun ca tot schimba orele. zicea prima oara la 6, dupa la 5 si pana la urma a ramas la 4. Zicea biliard si pana la urma bowling ca au venit si inca 3 baieti si o fata.

4. La bowling ne-am pus impreuna, sau cel putin asa cred. L-am pupat pe buze ca a zis sai aduc noroc( era cam suparat ca pierdea). Dupa ne-am tinut de mana si ne primbam. La sfarsit doar ma pupat( mentionez pupic nu sarut) ssi seara vorbeam pe mess. Am pus-o pe prietena mea sa intrebe daca suntem impreuna si a zis ca " asa cred... da!".

5.Si de atunci mai cobor eu in pauza la el si doar vorbim. nu ma tine in brate, nu ma pupa, nimic.Ma mai gadila din cand in cand. Dar mereu ma soarbe din priviri si incepe sa cante.Cand prietenii lui ies prin parc si ma invita si pe mine eu in inttreb si pe el daca vrea sa vina dar mereu zice ca e prea departe de el.
Pana la urma am mai iesit o data la tomis ca sa luam un cadou si m-a tinut iar de mana si cand am intrat in magazinul "HIHI"( e cu lucruri >perverse

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca e cam nehotarat sau doar vrea o pr. nu mai ii da atat importanta. fi mai indiferenta daca vrea sa fie langa tine sa te caute.

| serendipity8300 a răspuns:

E clar tu esti indragostita de el foarte tare si faci orice ca sa fii mai aproape de el, dar o relati e merge in doua sensuri trebuie sa si primesti ceea ce oferi. Incearca saptamana viitoare sa fii mai rece cu el la scoala nu te mai duce tu la el in pauza ci lasa-l vina el la tine.

| lulush explică:

Am inteles. dar ma macina o intrebare: de ce nu ma saruta? nu vorbesc de momentele in care suntem la liceu, ci asa afara cand iesim in grup. oare prietena mea are dreptate cand imi zice ca poate nu stie sa sarute?