| alexa5525 a întrebat:

Este un baiat cu care ma inteleg foarte bine si de care imi place. In urma cu o saptamana am fost foarte apropiati: ne tachinam, ne gadilam, vorbeam, glumeam, ne-am tinut de mana.Iar acum ma cam evita. Cand vreau sa vorbesc cu el ori apar prietenii lui ori spune 2-3 cuvinte si apoi pleaca. Nu stiu ce sa cred.IMi da niste semne ca poate i-ar placea de mine si apoi ma evita... Nu inteleg de ce face asta, Ce sa cred? Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca prietenii lui sunt de vina, nu cred ca te evita intentionat

| neutrino a răspuns:

Stai linistita, nici el nu stie ceea ce face! Perioada de glume a trecut si acum nu stie cum sa se descurce mai departe. Asteapa-l sa se mai maturizeze.

| sayWhaaat a răspuns:

Sunt de acord cu Neutrino. Nu toti pun intrebari pe TPU sau yahoo answers, sa ceara sfaturi si opinii, actioneaza doar din propria experienta. Baiatul acum nu stie cum sa se descurce mai departe, continua sa faci tu primul pas daca vezi ca el continua sa fie mototol.
Pupici :*

| DanyelFSN1 a răspuns:

Ma deci fii atenta, Baiatu respectiv a dat semne degeaba? pai normal ca te respinge acum daca tu nu i`ai raspuns la semnele lui ca te iubestehappyVezi si tu ce facihappy
P.S.-Mergeti putin la o plimbare si discutati putin face 2 facehappy

| SummerxD a răspuns:

Pai...sunt sanse mari sa te placa, si se comporta asa fiidca daca o sa mai continuee el asa o sa se indragosteasca mai tare, si poate nu vrea sa te piarda. De multe ori se strica o prietenie pentru o dragoste. Si de aceea, te evita. Deci pana la urma, te place dar ii e frica sa iti spuna, pentru ca are sanse sa te piarda. Funda?!*

| Merloc a răspuns:

Pai, daca o sa-l lasi si tu in pace si o sa-l eviti cum face el, chiar ca nu mai aveti nici-o sansa. Tu baga-l in seama, joacate cu el da-i atentie, daca vezi ca tot asa a ramas nu s-a schimbat cu nimic ar fi cazul sa-l lasi in pace ca si-o ia in cap. El acum vrea sa para interesant si probabil de aia face asa, si cred ca are orgoliul mai greu ca el.winking bafta!