| Elsa209 a întrebat:

:*
Deci, este un baiat ai as vrea sa aflu daca ma place dar nu as vrea sa il intreb... puteti sa imi spuneti niste semne cum ca m.ar placea.
De exemplu lui i.a placut de o fata si daca suntem pe o banca si ea sta langa el uneori el mai spune ca mai bine stateam eu sau uneori cand stau langa el ma striga pe nume si intinde bratele ( ceva in genu' vrea sa ma imbratiseze). Ne mai tachinam. Uneori mai rade la unele glume facute de mine..sau odata a vazut un cos pe care il aveam langa buza care era mai mic ( el l.a vazut imediat si unele fete nici nu si.au dat seama )..si cu fata pe care o placea uneori face unele chestii ...nu stiu sigur daca incearca sa ma faca geloasa sau inca ii mai place de ea.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste pareri, sfaturi.
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Șurubelniță a răspuns:

De ce sa nu-l intrebi ca sa inlaturi orice fel de dubiu? Adica totusi, daca-l intrebi pot exista doar 2 raspunsuri : da sau nu. Daca te place, e ok, daca nu, asta e, mergi mai departe, nu toata lumea poate sa te placa. In plus, daca ar zice nu, nu ar fi un capat de tara. Da, te-ai simti aiurea, te-ai oftica ca tu-l placi si el nu te place insa n-ai ce sa-i faci, nu poti sa bocesti pentru el tot restul vietii pentru ca pe lumea asta sigur exista baieti care sa te placa si sentimentul sa fie reciproc.
Nu vad ce ai avea de pierdut daca-l intrebi, din contra, eu consider ca daca nu-l intrebi atunci te-ai amagi mai tare : in urma unor gesturi te poti gandi ca nu te place, dar in acelasi timp poti trece de la agonie la extaz si sa crezi ca te place.

| NoNameexd a răspuns:

Nu este greu să-ți dai seama că un băiat te place, prin gesturile lui este ceva clar.Și este posibil să vrea să te facă geloasă pentru a afla dacă și tu-l placi pentru ați putea spune. Dacă ți-e rușine să-l întrebi, atunci când vorbești cu el, batei apropo-uri sau spune-i că și tu-l placi într-un mod indirect.Totul va fi bine. Baftă!

| uiteasa a răspuns:

Daca prefera sa vorbeasca cu tine si sa stea mai mult cu tine decat cu altii atunci sunt sanse mari sa te placa... tachinatul da si el semnele lui si dupa spusele tale chiar pare ca tine la tine. daca cumva observi si o privire mai speciala cand se uita la tine poti fii sigura ca iai furat inima. privirea nu o pot descrie dar crede-ma cand o vezi o recunosti! happy

| nooolimits a răspuns:

Clarrrr te place