| SlowLikeSnow a întrebat:

este vorba de mine si iubitul meu..am fost impreuna timp de o luna acum ceva timp iar de 3 saptamani ne-am impacat.In prima luna cand am fost impreuna o fata mi-a spus ca el se uita intr-un anumit fel la ea, ii facea ochi dulci.Asta s-a intamplat in saptamana in care el nici nu se mai obosea sa-mi raspunda la sms sau sa vada ce fac. Dupa acea saptamana de chin ca sa zic asa i-am spus ca trebuie sa vorbim si l-am intrebat daca place o alta fata el a zis ca nu.Am mai vorbit cateva ceva iar in urmatoarea zi i-am zis ca e mai bine sa ne despartim sa nu ne mai batem joc unul de altul.Incepusem sa plang, eram atat de convinsa ca o place pe fata de mai sus si nu doar din cauza fazei cu privitul dar de multe ori ma intreba despre ea, cu cine mai e [ea este o buna prietena dintre ale mele] + ca la o saptamana de la despartire mi-a spus sa ies afara, am iesit si am aflat de la el ca prietena asta mea i-a spus altei fete tot ce stia despre mine si dani; eu am zis "urmeaza o cearta" iar el a sarit cu gura "sa nu te certi cu ea"straight face ...am continuat discutia in seara aia apoi am placat in casa.La vreo 2 saptamani ne-am impacat si parea totul asa frumos pana acum o saptamana cand ieseam cu el si inca 2 baieti iar el abia sa apropia de mine in preazenta lorsad.Am iesit si aseara iar eu vorbeam la sms cu prietena aceea iar el s-a uitat sa vada ce scriu : "(...)calmeaza-te si pune-te la somn" si el ma intreaba "da ce-a patit?" eu "multe" apoi mi-a luat telefnul a vrut sa ii scrie ceva dar l-am luat inapoi si ii trmitea sms de pe telefonul luistraight face. Inainte sa-mi ia telefonul m-a intrebat cu cine vorbesc, i-am spus cu cine si el cica "maca-i-as gurita ei mica"straight facestraight facestraight face iar eu i-am spus "du-te la ea" apoi m-a gadilatstraight face..as puta crede ca doar se joaca cu mine de-a gelozia dar. nu stiu ce sa mai zic, eu nu am incredere in mine si simt ca el nu tine cu adevarat la mine si ca simte ceva si pentru ea.sad
Nu stiu ce sa mai cred, eu tin la el dar ma simt atat de nesigurasad

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

O place si pe ea. Adica de ce te-ar sacai tot pe tema asta daca observa ca te deranjeaza asa de mult?
Spune-i frumos sa inceteze sa mai pomeneasca de ea ca daca nu, te desparti definitiv. Cu siguranta vei ajunge sa te desparti, pentru ca ma indoiesc ca va renunta la subiectul asta si atunci va avea de ales:sa te caute, deci pe tine te iubeste sau sa mearga la ea.
Oricum, tu nu pierzi nimic la urma urmei. Nu mai poti sta in relatie cu o persoana careia ii pasa de alta fata.

| B3b3Bo55 a răspuns:

Baby :* nu te ambala la ea nu cred ca tine dar nici pe tine nu te mai vrea... adica nah o data ce a facut ce'a facut (cu telefonul si mesajele) chesti d'astea fac un baiat caruia i'a placut de tine la inceput si acum doar se plictiseshte thinking si in legatura cu prietenii... nu stiu ce sa zic sunt unii baieti care nah daca iasa cu prietena si cu prietenii nu se prea da in vant atunci dupa prietena lui, din ce cauza, daca el s'ar pupacii cu tine si chesty d'alea de "tipi indragostiti" prietenii lui s'ar simti naspa adica p|*m ca si cum ar sta lumanarehee hee
dar oricum parerea mea e k nu t mai vrea straight face*

| Deyutza1039 a răspuns:

Mai bine lasa-l in pace, si apoi afli daca doar se juca cu tine de-a gelozia sau o place pe aceea fata! Eu iti zic sa stai o saptamana si apoi afli daca te place pe tine sau pe eawinking! Succes!

| Bijouu a răspuns:

Ar trebui sa iti asculti intuitia. daca u asa simti inseamna ca asa e, ce fel de relatie e daca u nu esti fericita? o sa il uiti..sincer cred ca o place pe fata respectiva

| AnnaKarenina666 a răspuns:

În primul rând toți bărbații sau băieții, înșeală (cu gându, fizic, nu contează). Dar tu trebuie să-i dai seama cât ține el la tine și dacă merită să stai cu el. Încearcă să vorbești deschis cu el și să-i spui ce te deranjează la reacțiile lui. Dar fă-o pe un ton mai rece, ca să nu înțeleagă că fără el nu mai poți trăi. Și dacă vezi că nu se oprește și tot bate apropouri la altele, dă-i un ultimatul gen „sau te schimbi sau mă pierzi". Baftă multă! :*

| Diapufu a răspuns:

Uite cum sta treaba nu merita o astfel de relatie...ce trebuie sa fie totul asa complicat pur si simplu el nu te merita poti sa ai pe cineva mai bun st multi baieti pe lume dai papuci si nu mai alerga dupa el lasa-l pe el sa vina la tine e cel mai bine asa scapi de stres baieti nu merita atata atentie pentru ce te fac sa suferi e un sfat...

| Calinson10 a răspuns:

Pai, eu zic ca nu te mai vrea, ori s-a indragostit de prietena ta si nu are sanse sa fie cu ea, si prin tine ii arata ce "smecher" e el si ca le poate avea pe toate, ori nu te iubeste:*