| anonim_4396 a întrebat:

eu am 14 ani si si am o mica problema deci sa va povestesc acum vreo saptamana un coleg m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, eu nu i-am zis nimic pana in seara asta pe mess raspunsul a fost nu, iar acum dupa ce i-am zis ma simt foarte prost nu stiu, eu nu prea il plac dar nu stiu ma simt de parca am facut ceva grav.Maine la scoala cand ne vom intalti ce o sa-i zic,(noi nu stam in acelasi cartier si daca as fi acceptat nu aveam cand sa ne intalnim ne intalneam doar la scoala). Ce as putea sa fac sa nu mai simt asa.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai procedat foarte bina!
Doar nu stai cu oricine vrea sa fie cu tine...hee hee ca nu esti lift sa te deschizi pentru toti!
In plus nu il placi, nu esti atrasa de el.ai facut foarte bine!
Si stai linistita ca si eu patesc de fiecare data cand trebuie sa refuz pe cineva, mai ales cand se intristeaza parca zici ca l-ai omorat cu refuzul tau! Dar invata ca asa e in viata, trebuie sa alegi persoana potrivita! Nu te simti prost ca n-ai facut nimic si poarta-te ca de obicei cu el, fara 'manusi' si nu aduce vorba de propunerea lui ca se va simti prost!

| Malvina24 a răspuns:

Spune-i ca te mai gandesti! si nu te mai simti asa ca nu ai omorat pe nimeni, gandeste-te la ca urma urmei e doar un baiat si nu toti baietii sunt sinceri si cuminti(altii vor dopar sa-si bata joc poate el e unul din ei asa ca nu te mai gandi asa la el! ai 14 ani doamneee esti inca mica pana vei creste vei avea o multime de baieti in juruul tau(crede-ma stiu ce spun) eu la 14 ani nu aveam iubit sdar imi doaream mult sa am unul ca toate pr mele avea, eu mi-am inventat unul!star acum am 18 ani si crede-ma ca multi baieti ar vrea sa fie cu mine! si acum nu vreau eu! Am iubit si nu vreau sa-l insel! Gandeste-te bine ceea ce faci! si nu sta cu 2-3 odata! nu e bine!

| Farcas a răspuns:

Din moment ce te simti prost pentru ca l-ai respins, inseamna ca acest baiat nu ti tot una.Trebuia sa te mai gandesti inainte sa ii dai un raspuns. Daca nu ai tupeu sa ii spui in fata, scrie-i pe mess si spune`i ca nu te asteptai sa iti puna intrebarea accea si ca daca mai e valabila intrebarea.De aici cred ca te descurci si tu, sa ii spui ca da, vrei( daca intradever iti doresti acest lucru)

Bafta!

| SnicK a răspuns:

Spune-i ca ai fost speriata de aceea intrebari si spune-i ca te mai gandesti.

| Pana a răspuns:

Nu nu, spune-i ca te-a luat prin surprindere cu intrebarea si ca momentan nu ai nevoie de prieten. happy