| AlEKiD a întrebat:

Eu am ciclu de vreo jumatate de an iar de 2 luni incolo nu imi mai vine ciclul data trecuta mi-a venit la timp dar a tinut jum. de zi iar acum a intarziat 25 de zile si a durat o zi straight face... Ce am? Mentionez ca sunt virgina. Fundita

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Buna.De obicei menstruatia nu este regulata pana trece un anumit timp, dar s-ar putea sa ai chist sau dereglari hormonale.In orice caz, daca iti intarzie in continuare, sfatul meu este sa faci o vizita la medicul endocrinolog si el iti va lamuri orice problema.Se spune ca 60% dintre femei au chiste pe ovare si nu cresc mai mari de 4-5 cm deci nu afecteaza organismul, doar ca trebuie urmat un tratament (cel mai probabil cu anticonceptionale). In fine, cel mai bine este sa discuti cu medicul endocrinolog si abia apoi sa urmezi tratamentul prescris de el.

3 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Menstruatie neregulata! Nu e nimic ingrijorator, stai linistita. In primii doi ani e normal sa fie mai ciudata.

| AllysaDeea a răspuns:

Si mie mi se int...

| denisadenisa23 a răspuns:

Buna^^ stai linistita e normal... e la inceput dar vei vedea ca, cu timpul o sa iti vina regulat parerea mea este sa discuti asta cu mama ta pentru ca nimeni nu poate sa iti explice mai bine decat ea..stiu ca o sa ti se para putin stanjenitor dar o sa vezi ca te vei simti mai linistita dupa ce iti explica cum sta treaba... sper ca te-am putut ajuta:*