| mihaeellaaa a întrebat:

Eu si fostul meu iubit am inceput sa mai vorbim ca amici (inainte eram certati). Cum sa il fac sa ii para rau ca a vrut sa ne despartim, sa ii demonstrez ca sunt mai buna decat actuala lui iubita. Cum ar trebui sa ma comport cu el, ce sa fac ca sa realizeze ca a fost o greseala ce a decis atunci? Astept pareri.

7 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Fiind asa cum erai cand s-a indragostit de tine, nu o epava. Si facand lucrurile mai bine decat actuala lui iubita, aranjandu-te mai frumos (nu te da pe fata cu fond de ten cu trafaletul si nici nu iti fa sprancene de clovn). Cand v-ati cunoscut, ce fel de limbaj al corpului il foloseai, asa sa il folosesti si acum. Daca aveati "un lucru" al vostru, un gest pe care il faceai, un mod de a il imbratisa, ma rog, intelegi tu, pe care il faceai cande erai cu el, fa-l si acum, dar mai subtil. Ai grija sa aveti si putin contact fizic, gen sa va atingeti genunchi "din greseala" sau alte chestii de gen.

| neutrino a răspuns:

Aceste prostioare le aud deseori. El probabil ca te cunoaste bine, asadar nu incerca sa fii ceea ce nu esti. Te accepta asa cum esti, bine, daca nu ( iar daca tu doresti sa faci ceea ce nu trebuie), ofera-i mai mult decat ii ofera actuala iubita. Totusi, da-mi voie sa te intreb, daca el are acum o iubita, tu ce doresti de la el, sa te respecte mai mult decat pe ea?

| MiruD a răspuns:

Crezi ca mai are rost sa te impaci cu el? Daca s-a despartit de tine, inseamna ca nu te mai iubeste. Cand te va vedea de mana cu altul, atunci va realiza ca esti mai buna decat actuala. Plateste-i cu aceeasi moneda.

Răspuns utilizator avertizat
| Denisuca21 a răspuns:

Nu trebuie sa demonstrezi ca esti mai buna decat actuala,daca te vrea,iti va spune,se va desparti de ea si se va intoarce, iar de nu, va continua asa, doar sa discute cu tine!
Daca asta va dura, intreaba-l ce are de gand si rezolvati situatia!

| ILoveYou26 a răspuns:

Buna.
Nu cred ca vei putea sa-l faci sa-si dea seama ca a fost o greseala.Gandeste-te ca acum are o iubita, si el vorbeste cu tine pentru ca te respecta, si doreste sa te aibe aproape ca o amica.
Daca ai rabdare, timpul le va rezolva pe toate. Poate ca-si va da seama dupa ce nu va mai avea iubita, sau poate nu.
Daca tu ai incerca sa ii aduci aminte de relatia voastra, l-ai indeparta mai mult, si nu cred ca ar mai vorbi cu tine nici macar ca amicii happy
Tu daca vrei sa fi cea castigata, trebuie sa ii arati indiferenta, adica ca nu-ti mai pasa de el, ca te-ai mai schimbat de cand nu mai stai cu el..arata-i ca poti avea orice baiat, si ca poti sa gasesti un baiat care sa te iubeasca mai mult decat el, si sa te aprecieze mai mult.
Iar asa cu timpul poate isi va da seama, si va vedea ca nu a facut bine happy

| muffinandcake a răspuns:

Eu cred ca din moment ce vorbeste deja din nou cu tine, te vrea înapoi...probabil ii e dor de tine si deja crede ca esti mai buna ca actuala, altfel nu si-ar mai bate capul cu tine, ar sta bot in bot cu aia. :* depinde acum si de tine daca vrei sa îl faci sa sufere făcându-l sa te vrea înapoi si apoi spunându-i că nu îl mai placi sau daca vrei sa fiti iar împreună... Ai grija si gandeste-te daca te merita si daca merita sa iti bati capul sa îl faci sa te vrea inapoi
te puup happy