| Ally a întrebat:

eu si prietenul meu ne-am lasat "dusi de val" odata si el a impins putin degetul pe vagin dar nu a intrat doar am simtit o mica durere si ne-am oprit, s-a intamplat o singura data. Mai sunt virgina, se poate sa se fi rupt himenul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,am o mare rugaminte la tine.
Daca tii la tine si te respecti,interzice-i iubitului tau sa-si introduca degetele unde vrea si cum vrea.
Mainile si unghiile pot fi serioase focare de microbi,nu cred ca te-ai bucura,virgina fiind,sa te trezesti cu vreun virus,ciuperca sau microb in zona respectiva,asta ar fi una.
In al doilea rand,pentru ca si el si tu sunteti incepatori,apasarea lui plina de curiozitate,nu are termen de comparatie,poate impinge mai mult sau mai putin,mai tare,mai usor,cu riscul sa te trezesti dintr-un accident stupid,dezvirginata de un deget...
Stii bine ca momentul in care iti vei pierde virginitatea e unul special,nu-l transforma intr-unul banal si stupid,de care sa-ti amintesti cu jena intreaga viata.
Jocurile nu-s interzise si,bineinteles,esti unica stapana a corpului tau.Dar,ai grija cum te joci,doar atat!
Himenul se afla exact la intrarea in vagin,o joaca imprudenta te poate lasa cu lacrimi pe obraz.
De data asta nu s-a intamplat nimic,nu a existat nici penetrare, nici sangerare(desi nu e obligatorie), din fericire v-a oprit durerea.
Continui sa fii virgina, nu te nelinisti.
Dar, iubeste-te mai mult!happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca s a rupt

| KaterinaPetrova a răspuns:

Inca esti. daca nu a introdus tot degetul este putin probabil sa se fi rupt

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, sunt mari sanse sa fi inca virgina, daca nu a apasat cu putere e totul ok, te-a durut pentru ca ti-a fosrtat putin himenul. ai grija pe viitor. toate ele bune

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil să se fi rupt parţial, NU e obligatoriu să curgă sânge.

Cam 20 % dintre fete NU sângerează deloc la deflorare.

Dar, e POSIBIL să fi ÎNCĂ virgină, NU avem de unde să ştim...

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Dacă nu a curs sânge, înseamnă că încă mai eşti virgină.

| pisicutzamik a răspuns:

Daca nu ti-a curs sange, esti in regula!

| Valutzzzu a răspuns:

Stai linistita mai esti virgina!

| Ally explică:

Multumesc mult! M-am mai linistit, eram foarte speriata...)