| anonim_4396 a întrebat:

eu si prietenul meu vreau sa o facem prima oara si as vrea sa va cer niste sfaturi...am 17 ani si el 18 si nu vreau sfaturi gen "protejati-va" pentru ca e evident ca la varsta asta nu vrem copii..eu sunt virgina si imi este destul de frica...
astept parerile voastre! multumesc

7 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

Pareri. incercati pozitia misionarului. In felul asta ii poti ghida penisul cu mana astfel incat sa nu te doara. Pe unele fete le doare, pe altele nu. De regretat, daca te protejezi, nu ai ce sa regreti. Si nici n-ai 14 ani (cum am vazut recent unele exemple pe acest website) incat sa te gandesti ca iti distrugi copilaria. Dezvirginarea la varsta ta nu este deloc un lucru rau, te ajuta sa te maturizezi. Un singur lucru mai am de zis: ai grija sa merite nenea asta cu care ai tu ganduri. Ca daca nu o sa aveti o relatie de durata, si o sa fie ceva de genul 1 luna, o luna jumatate, si el se vede cu alta, efortu tau nu s-a prea meritat. Deci daca e sa-ti pierzi virginitatea, fa-o cu cineva care esti sigura ca merita. Sper ca te-am ajutat. O zi buna si... bafta!

| valy311 a răspuns:

Lasa-mi id tau

| raluca0306 a răspuns:

Buna!
In primul rand vreau sa te intreb, daca esti sigura pe ceea ce vrei.Adica ma refer sa nu fi constransa de el sau alte chestii,sper sa intelegi ce zic, pentru ca mai apoi sa nu regreti ca ai facut ceva ce nu trebuia.
Gandeste-te, sa ai deplina incredere in el, sa ai o relatie serioasa, nu relatie gen 1 luna si gata :hai sa facem pasul.
Parerea mea ca acest lucru este ceva important zic eu si daca esti pregatita fizic si mental, va fi bine.
Bafta si sper ca m-ai inteles.
O zi bunaa! :*

| neutrino a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie frica si pe mai departe.

| relian a răspuns:

Cum adica daca esti pregatita? Nu am stitu ca inainte sa faci sex trebuie sa fii cumva pregatit.Chestia asta se intimpla si gata.Chiar de esti cum zici virgina e acelasi lucru.Cu cat te gandesti mai mult cu atat o sa apaa probleme de natura psihica ce o sa va faca sa nu va simtit bine nicicum.Si pina la urma tot o va trebui sa o faci.Ca e acum ca este peste un an are vreo importanta? Ce este important este ca tie sa iti placa cu cine o faci si aia e tot ce conteaza.Virginitatea nu mai este ceva de pret, nu mai santem acum 100 de ani cand daca nu erai virgina gata venea ala si te aducea inapoi la parinti.Santem in secolul 21 fratilor. Spui ca iti este frica? Dar ce crezi ca e sexu ceva operatie fara anestezie sau ce?

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Asta o faci o data-n viata.Cel caruia te daruiesti trebuie sa fie cel mai cel. Daca il iubeai cu adevarat nu-ti era frica ci te topeai in bratele lui. daca nu simti asta peste putin timp iti vei spune -Cum am putut face asta! iar cand vei intalni adevarata mare iubire vei regreta ca ii vei oferi doar resturile de la ospatul actualului, desi ai vrea sa-i oferi mult mai mult. stiu ca suna ciudat spus de un barbat, dar sa u mai vazut multe cazuri! minte multa!

| JuNior1 a răspuns:

Pei depinde tu esti pregatita sa faci asta... daca esti pregatita 100% atuncea dc sa nu o faceti big grin