| NiyckoOlLeEtTaAFiTzOaSa a întrebat:

eu sunt cu un baiat de aoroape 3 ani dar vb doar pe mess ne vedem la web dar eu tin la el si el la mine ce a mai fost certuri dar ne iubim foarte mult
nu ne-am vazut nciodata eu si el asteptm sa vina o data ziua acea sa ne vedem
deci de aproape 3 ani ne-am certat o data pentru ca nu ma mai baga in seama avea teaba k prieteni si etc

intrebarea e urmatoarea:

este bine o relatie pe net?
nu as vrea sa il pierd acum ma inteleg superb k el. voi ce credeti? vot si fundita la cel mai boon raspuns

10 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Relatiile pe net nu sunt bune, implica multe riscuri in general. Iti spun din proprie experienta asta.
De ce nu va vedeti odata si gata? Nu stati in fata pc-ului si visati la iubire. Iubire e aia "palpabila".

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Da e bine de ce nu si eu am o relatie pe net de 2 ani jumate si inca astept ziua pana cand ne vom vedea; x deci continu`ati relatia cu el ce conteaza ca sunteti departe daca va iubiti; x Succes>big grin

| klaws007 a răspuns:

Stii, sa-ti dau un exemplu. asa credeam si eu ca iubesc pe cineva pe internet, numai ca odata mi-am luat inima in dinti si m`am dus la ea sa ne intalnim, si nu era deloc asa cum credeam eu, asa ca ne-am despartit si m`am jurat ca ma voi limita doar la discutii pe internet.

| alexuta4you a răspuns:

Hai sa zicem ca exista astfel de relatii care merg asa cum e si cazul tau dar raspunde-mi la o intrebare cand esti trista, suparata, si ai avea nevoie de o imbratisare din partea iubitului tau ce faci? chiar nu esti curioasa de el cum e in realitate? ce va desparte ca nu va puteti vedea?

| NiyckoOlLeEtTaAFiTzOaSa explică:

Thestupidlife @ de nu ati convine pare rau nu trebuia sa comentezi eu vreau raspunsuri sincere nu din astea cu jigniri ok scumpa si daca nu ati convine asta e eu am incredere in el nu ma intere pe mine ce face shikm face tot ce stiu e ca ma iubeste si nimk nu ma mai intereseaza ok? si multumesc foarte mult celelaltora raspunsuri :X:X la cine nu aii convine sa nu lase com mss

Răspuns utilizator avertizat
| Rorro a răspuns:

Voi nu va'ţi văzut niciodată, cine ştie ce fel de om e în realitate?!
ar trebui să cauţi pe cineva care să stea lângă tine care să te ia în braţe când ţie greu, nu care să'ţi trimită un emoticcon gen " :X " şi să te simţi mai bine. eu zic că ar trebui să rămâneţi prieteni dar să cauţi un iubit în viaţa reală, vei realiza că nu vei mai ieşi din casă doar că să vorbeşti cu el, că vei devini irascibilă şi etc.
acum fă ce crezi că e mai bine, eu îţi urez noroc!

| DakotaRoyse a răspuns:

Relaţiile la distanţă sunt oarecum complicate, dar îi călesc pe parteneri. Dacă încrederea oarbă este oferită de amândoi, iar acea încredere nu este înşelată, nu vor exista probleme. Asta e piedica principală.
Eu sunt de părere că relaţiile pe net sunt ok. Mulţi vor spune că "aia nu e o relaţie, că o relaţie trebuie să aibă şi contact fizic, şi face to face şi nu mai ştiu ce". Ceea ce e fals. Sunt în a doua relaţie la distanţă, tot pe net, ne vedem când putem, şi totul merge ok de imediat jumătate de an.
Dacă voi aveţi deja trei ani, dacă aveţi posibilitatea, chiar e indicat să vă cunoaşteţi în viaţa reală. Singurul risc e să găsiţi nişte hibe care pe net nu se observă, şi asta să creeze probleme.
Să sperăm că dacă vă vedeţi, aşa ceva nu se va întâmpla. Baftă!

| zuzapitika a răspuns:

Si eu am avut o relatie pe netbig grinde 3 ani ca si tinehappy da e bine dc nu:X daca va iubiti:X:X:X:X:Xdragostea invinge totul:X

| Glamour666 a răspuns:

Doamne, deci eu nu inteleg...cum doamne o relatie pe net si inca de 3 ani de zile! Tu sti macar daca chiar el se ascunde in fata acelui calculator sau poate ii doar un fraier ce vreau doar sasi ocupe timpul de plictiseala cu ceva, sunt o gramada de tipi asa! Poate atunci cand o sa te vezi cu el n-o sa mai fie la fel, poate no sa ii mai placa de tine sau tie de el si uite ca tiai irosit 3 ani de conversatii pe mess pentru nimic! Nu mai fi asa credula, nu poti iubi un baiat doar vorbind cu el pe mess, trebuie macar odata sa il vezi sau sal saruti ca sa poata sa se aprinda flacara aceea care este numita " sentiment "! Iar de la ceva conversatii pe mess si pana la iubire cred ca este un pas mare! Ma rog, apoi fiecare cu parerea lui! asta cred eu, sper ca te-am ajutat totusi cu ceva!kisswinking