| Pz a întrebat:

Buna eu sunt Teo am aproape 14ani fără 2luni.
Penisul meu la erecție are 17-18cm e bine e peste norma?(colegi mei au maxim 14cm)
Si 2 de la ce vârstă Poti face o relație intimă?

Răspuns Câştigător
| MariMaria3473 a răspuns:

Depinde, când crezi că ești pregătit să îți începi viața sexuală atunci este ok, poți să te uiți pe YouTube despre asta Anne marie a făcut câteva clipuri despre viața sexuală a copiilor, și eu am 14 ani și uitandu-ma la clipurile ei nu mi-a fost frica sa fac sex, am decis sa îmi incep viața sexuală tot la 14 ani, mama a zis că atunci când sunt pregătită pot sa o fac. Și gata, nu mai sunt virgina
Doar un sfat pot sa îți dau, vezi ce faci și cu faci și mai ales cu cine faci, ai grija. Se transmit multe boli prin acte sexuale cel mai frecvent fiind HIV așa că ori faci protejat ori faci alt ceva. Și încă ceva, nu este o problema daca o ai mare, așa le pleca fetelor?

| Pz explică (pentru MariMaria3473):

Mulțumesc mult Mari eu cred că am să fac primul meu act sexual după ce împlinesc 14ani, d ar tu nu ai rămas însărcinată sau ceva după primul contact intim?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune linia peste penis si masoara-l ca de acolo este corect, nu de la gaura fundului!
Uite aici: http://www.penimaster.ro/masorlung.html

Cat privesc relatiile intime, dupa 18 ani, cand esti major si poti lua decizii singur!

| Emilian65 a răspuns:

Ești fericit cu un asemenea penis.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da marimea este peste normal, recoamndat este sa ai relatii intime la 18 ani si peste, doar ca in zilele noastre se intampla mult mai devreme pe la 14-15 ani se intampla la multi adolescenti.

| Walker1111 a răspuns:

Poti sa ai o relatie intima dar sa fie protejata pentru evitarea bolilor...bafta
Si da ai penisul peste normal
La 14 ani penisul are 12-14 cm