| Biscotte a întrebat:

eu una am o frica de faptul de a ramane insarcinata.
Asa ca am o nelamurire in legatura cu asta, deci de o saptamana ma dor sanii dar nu prea tare, am dureri de spate si mi-au aparut cateva cosuri. Acestea se datoreaza faptului ca trebuie sa imi vina menstra sau am ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sti asta, nu exista nici un mod de a le diferentia. Doar ca e cam devreme sa ai simptome de sarcina, deci e usor mai probabil sa fie sindrom premenstrual.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o "regulă generală" pentru aceste aspecte happy

Dacă ai făcut sex neprotejat, atunci este posibilă o eventuală sarcină!

Eventual, să faci 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum ţi-am EXPLICAT în răspunsurile anterioare!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

E simptom premenstrual. Oricum, trebuie sa intelegi ca ai trecut intr-o alta etapa a vietii. Nu te-a obligat nimeni sa te-apuci de sex de pe bancile scolii... Faci sex, iti asumi niste riscuri, ca asa e in viata. Nu exista placere, fara durere.

| myrko a răspuns:

Ca sa fii sigura fa-ti un test de sarcina.