| anonim_4396 a întrebat:

exista posibilitatea sa fiu insarcinata daca acum 2 saptamani am avut contact sexual protejat 2 protejate si apoi s-a dus s-a spalat si ultimul a fost neprotejat cu terminare afara. Nu mi-a venit ciclul in schimb nu am nici o simptoma de sarcina nu ma doare nimic nu am pofte nu am greturi, nimic nimic. si de astazi a inceput sa imi curga un lichid roz. Precizez ca am 22 ani. Mumesc anticipat.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil sa fii insarcinata, fiindca ultimul contact are totusi un risc semnificativ (cam 27%). E prea devreme sa ai simptome de sarcina, iar sangerarea asta roz ar putea fi o sangerare de implantare a sarcinii. Cam la 7 zile de la aparitia ei poti face un test de sarcina din prima urina de dimineata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Thereforyou, vreo 4 cunostinte personale, inclusiv sotia unui bun prieten al sotului meu (care avea multi ani de experienta in chestia asta si acum are un copil de doi ani si ceva rezultat exact asa). Plus sute de alte fete si femei consultate si vazute prin spital de-a lungul anilor. Plus inca vreo cateva pe aici pe TPU.

| thereforyou a răspuns:

Cate cazuri de femei insarcinate, dupa ce au facut sex in care barbatul nu s-a terminat inauntru cunosti tu Brigaela?

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu cred ca esti insarcinata, dar fa-ti un test de sarcina pentru orice eventualitate.

O seara placutahappy

| Ciprian a răspuns:

Nu. Nu cred ca ai putea fi insarcinata.

| claus a răspuns:

22 de ani? fa un test de sarcina cat mai repede. da, e posibil sa fii insarcinata. nu trebuia sa precizezi varsta.

| MariusPopa a răspuns:

Ar trebuii sa lasam fetele sa raspunda la intrebarea asta, dar pentru ca tot ai primit mai multe raspunsuri de la baieti am sa iti zic si eu parerea mea.Eu cred ca nu are rost sa iti faci probleme daca esti sigura de ce ai spus mai sus.

| alexandrakarina a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un ginecolog si iti va spune exact

| ioanaaa_3599 a răspuns:

Ai 22 ani si participi la bal la racovita? bine mai andra

| deletedprofile a răspuns:

Daca baiatul s-a spalat bine nu esti insarcinata! In plus spermatozoidul nu supravietuieste in mediul liber mai mult de cateva minute... eu zic sa stai linistita, dar un control nu ar strica! Si fi mai atenta pe viitor!

| vazelin a răspuns:

Incearca cu un test de sarcina sau du-te la ginecolog! cam astea ar fi cele mai bune solutii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te speria, dar pentru siguranta ta fa-ti un test de sarcina sau du-te la doctor, nimeni nu stie mai bine decat doctoru.