| tynutzacristinutza a întrebat:

Buna fetele, am si eu nevoie de sfatul vostru intr-o problema mai delicata, sunt cu un baiat de 5 luni ne intelegeam bine doar ca eu ma simteam tare neglijata pentru ca mereu prefera sa stea cu prieteni lui, si i-am reprosat acest lucru pentru ca ma doare foarte tare iar el mi-a zis ca nu se poate schimba si ca pentru el sunt imp prieteni si ca daca nu imi convine sa ne despartim ca el nu se poate schimba, cand am vazut ce mi-a spus am ramas pur si simplu fara cuvinte nu imi venea sa cred ca baiatul pe care il iubeam imi poate spune asta, ma simt tare prost sufar foarte mult si ma doare chiar nu mai stiu cum sa mai reactionez. El spune ca ma iubeste dar eu incep sa cred ca minte... daca ma iubea asa tare cum spunea el poate ca facea un efort ca sa imi arate asta.Cam asta e povestea!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iubirea inseamna sa-l accepti pe celalalt cu defecte si calitati. Un barbat care te iubeste are dreptul sa fie iubit. Asta inseamna ca nu ai voie, in nici un caz, sa-i ceri sa se schimbe. Ori il iubesti asa cum este, ori il lasi in pace. Mie mi se pare ca el a avut un comportament normal, iar tu te-ai purtat urat si abuziv, demonstrand ca nu-l iubesti cu adevarat (sau nu pe el, ci un baiat care crezi tu ca ar putea deveni el). N-are rost sa mai stai cu el, fiindca e pacat de timpul pierdut. Fiecare merita ceva mai bun: el o femeie care sa-l iubeasca asa cum e si tu un barbat pe care sa-l poti iubi fara sa vrei sa-l schimbi.

11 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai e clar ca nu te iubeste daca ti-a spus sa va despartiti cu atata usurinta si poate ca faza cu schimbatul e doar un pretext.e bine ca unui barbat sa ii dai si timp liber sa mai stea cu prietenii lui, insa, sa nu te negrlijeze pe tine.ai avut tot dreptul de a-i reprosa. sfatul meu e sa te desparti tu de el pana nu ti-o ia el inainte

| AnGeL a răspuns:

Ar trebuii sa te desparti de el. e evident ca nu tine la tine

| Johnny_3797 a răspuns:

Cel mai bine sa vorbesti cu el si sa-i spui ca daca te iubeste sa-ti demonstreze daca nu atunci el nu te iubeste. Daca el nu este gata sa se schimbe mai ale pentru asa un lucru marunt.Mai incolo ce va fi "scuze puisor dar eu te insel din cauza ca eu sunt asa si nu ma pot schimba dar eu te iubesc foarte mult tu stii" eu cred ca la nimenu nu-i convine asa.Cel mai bine sa-i spui daca va fi deacort ca pentru un iubit adica in cazul tau e si important gindurile si ceea ce simte si doreste iubita lui adica tu. Daca nu va dori atunci da-i crezare si gasesteti altul.Care te va respecta cu adevarat.Multa bafta sper ca te-am ajutatwinking

| 21Ada a răspuns:

Daca iti spunea el iti reprosa nu iti convenea nu? trebuie sa ii acorzi o anumita libertate, depinde acum cat timp sta cu ei...

| ionyionelutza a răspuns:

Pai sincer eu nu cred ca te iubeste daca te iubea nu iti zicea asta se vede de la o posta ca pentru el mai imp sunt prieteni decat tine.lui ii este foarte usor sa iti vorbeasca de despartire parerea mea este sa il pui la o incercare vezi si u ce iese. sper ca te-am ajutat.

| Gabitza00 a răspuns:

Parerea mea este ca te iubeste dar ar tebui sal sperii putin cal parasesti daca nu isi petrece timpul si cu tine dupa asta vai vedea cum reactioneaza se sperie si sta mai mult timp cu tine sau daca nu ii pasa sau e pasiv il parasesti si te asigur ca daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine

| lunateca a răspuns:

Cred ca nici el nu stie ce simnte cu adevarat. De obicei baietilor le place sa se dea mari in fata prietenilor. Ar fi bine daca ai vorbi calm cu el si i-ai explica. Nimanui nu prea ii place sa i se reproseze. Fa-l sa inteleaga cat de mult te raneste. Ajungeti la un numitor comun. Comunicati!big grin

| MrsMary a răspuns:

Mai acorda-i o sansa! Ajuta-l sa-si imparta timpul. in asa fel incat sa stea si cu tine. iar daca tot refuza si nu vrea inseamna ca nu sunteti facuti unul pentru celalalt si sentimentele lui pentru tine sunt false!
puppy dog eyes Succes!

| lory_2640 a răspuns:

Parerea mea este ca el te iubeste si atat tu cat si prietenii lui sunteti importanti pentru el,dar fiind baiat probabil are nevoie sa se simta inconjurat de prieteni, sa stea in compania lor"ca baietii".eu cred ca trebuie sa il intelegi si pe el pentru ca la un moment dat sigur se va schimba, se va apropia mai mult de tine cand sentimentele o sa devina si mai puternice.happyasta este parerea mea.mult succes cu relatia:*

| pisicaalba a răspuns:

El probabil te iubeste.dar la prieteni nu poate renunta.tu ai renunta la cel/cea mai buna prietena pentru. iubit/iubita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se intample asta, si chiar il inteleg, ca e logic sa nu stea doar cu tine 24 din 24 nu...Isi petrece si el viata si daca ti-a spus asta inca te iubeste, dar pentru el e importanta distractia!
Sfatul meu pentru tine e sa-l lasi sa-si faca damblaua cu prietenii sai si apoi tu sa vorbesti cu el, sau poti inainte de asta...Si in plus nu cred ca are program sa stea cu baietii zilnic, ca trebuie sa fie si el obosit odata.
Atat am avut de spus, sper ca te-am ajutat!