| Jessyka888 a întrebat:

fetele care ma puteti ajuta...luna trecuta pe 25 mi-a trecut stopul.iar luna asta pe 3 mi-a venit iarstraight facece poate fi oare? raceala nu stiu daca e ca de vreo 2 3 luni nu ma mai doare deloc burta cum ar fi normalstraight facesi deja dupa o saptamana m-am imbolnavit iar.de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

NU ai dat detalii : vârsta, când ai avut prima menstruaţie/menarha, dacă eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual, datele ciclului menstrual pe cel puţin ultimele 6 luni, dacă au mai fost dereglări ( în trecut ), dacă ai fost la ginecolog pentru astfel de dereglări, un eventual diagnostic, eventuale tratamente, etc.

Dacă eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual, atunci sunt NORMALE astfel de dereglări şi NU ai de ce să te îngrijorezi!

Dacă NU eşti în primul an de ciclu menstrual, atunci NU sunt normale astfel de dereglări!

De asemenea, unele INFECŢII generează diverse sângerări anormale - apropo de răspunsul pe care ţi l-am dat în 15 Aprilie 2013.

TREBUIE să mergi la ginecolog!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate fi dereglare hormonala sau ceva de genul asta, du-te la un ginecolog

| Marselina a răspuns:

Le-ai spus parinilor?