| anonim_4396 a întrebat:

Buna oare ma puteti ajuta cu vreo parere....am nascut acum o luna si 5 zile prin cezariana, am avut dureri de burta la o saptamana de la nastere apoi mi-a trecut si ma simteam foarte bine, insa acum asa cum am spus la o luna si 5 zile ma doare foarte tare burta in partea stanga.va rog ajutati-ma cu o parere ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Poate ai facut efort.
Nu crezi ca ar fi mult mai indicat sa ceri sfatul unui medic?
Ar fi cel mai avizat.
Sa-ti traiasca ingerasul happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu ne ai dat foarte multe detalii, durerile au apărut brusc? Cel mai avizat este medicul care ti a facut cezariana, la el trebuie sa mergi, ai fost cumva constipată si te ai fortat sa iesi afară?(la wc) sau ai facut efort? Ai cărat ceva ai ridicat ceva, ca asa din senin ne facind efort este ciudat sa apară brusc peste noapte, dar daca durerile au apărut brusc peste noapte cum se zice, este un semnal de alarmă si trebuie urgent sa te vada medicul chirurg care te a operat de cezariană, pot fi multe cauze si cu cît stai asa se vor agrava, mergi urgent la medic, ce ai, fată sau băiat, sa i ti traiască. Multă sănătate.

| Petresc_Mona_1996 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc la fel.si da au aparut asa peste noapte si efort am carat niste lemne in casa, oare e un efort asa de mare incat sami provoace asemenea dureri? si ma si usturaa piele foarte tare nu suport nici macar tricoul sami atinga pielea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Petresc_Mona_1996):

Da a fost un efort mare pentru o persoană proaspăt operată cum ai fost tu, acum trebuie sa te duci la doctor, nu te juca cu sanatatea ta, ce vârstă ai? Sa i ti trăiască bebelușul, este fetiță sau băietel? Cîte luni are? mersi pentru tot