| Harlow a întrebat:

Buna fetele. This is for you, dintre omul care a plecat sa faca un rost pentru tine, care iti permite sa te dezvolti, asta insemnand sa-ti continui studiile si iti respecte dorintele, un om care a plecat sa munceasca pentru a face rost de tot pentru confortul vostru, dar asta consumand timp, timp in care nu ne-am vazut si din partea mea care am la munca un program destul de urat si multa munca( fiind obosita clar chef de vorbit cu el pe net mai aveam eu. ) si plus problemele personale, m-au facut sa ma racesc enorm si nu stiu daca se mai poate continua, asadar, dintre omul asta si ideea de a termina-o si incercand cu altul, ce ati alege? E posibil sa se "reaprinda flacara"? Am construit planuri si idei si simt ca mi-ar parea rau, mai ales ca mai sunt cam 2 luni pana se termina cu distanta si totul e gata, ne mutam impreuna si realizam planurile. Sunt in impas, ma gandesc de ceva zile...

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Dintre iubire si recunostinta, as alege intotdeauna iubirea. Sigur... la mine nici nu s-a pus vreodata problema sa fiu recunoscatoare, material vorbind, vreunui tip. In ceea ce te priveste, asta cred: ca simti o mare recunostinta fata de "omul plecat", si cam atat.
In concluzie, alege ceea ce vrei/simti, dar nu uita: cand alegi, fa-o corect.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Textul este scris cu picioarele, dezacorduri, non sens in multe fraze, bati campii cu una si ajungi la alta.
Sincer, nu are nici un sens orcaria de mai sus!

| Harlow explică (pentru Violleta2022):

In primul rand..aici nu e vorba despre gramatica, si in al doilea rand..cat de bine ti ai putea exprima in scris niste ganduri amestecate? Te ai abatut de la subiect, mai bine taceai

| Violleta2022 a răspuns (pentru Harlow):

Reciteste intrebarea, ca-i scrisa cu picioarele.
Vad ca toti iti spunem acelasi lucru si tu continui sa bati campii. Atunci stai in prostia ta, daca nici macar sa scrii nu stii, sau nu ai chef!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a plecat cu gândul la tine și la un viitor comun, să mai aștepți.

| Andreeush a răspuns:

În astea două luni ar trebui să pui mâna pe cartea de română.

| Hammurabi a răspuns:

... și în astea 2 luni ai putea să înveți să scrii că poate îți va folosi vreodată în viață.

| Harlow explică (pentru Hammurabi):

Nu vad sa fi gresit ceva, daca erai tu mai destept, iti vedeai de treaba ta sau incercai sa mergi pe subiect
.happy

| Hammurabi a răspuns (pentru Harlow):

Păi ai avut si un subiect?
Că e greu de înțeles ceva din ce-ai scris. laughing

| DanyDav a răspuns (pentru Harlow):

Nu inteleg de ce te-au atacat!
Cat despre ceia ce ar trebui sa alegi tu, simplu alege ce iti place, ce iubesti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hammurabi):

Da-i pace, ca-i limitata rau.
Nici acum dupa ce i-am spus ca nu-i coerenta, nu pricepe.
Pare a fii proasta ori limitata intelectual, daca nu-i capabila sa inteleaga nici ea, ceea ce a scris cu picioarele.

| sofisis a răspuns:

Nu mai ai rabdare 2 luni ca sa vezi la fata locului cum stau lucrurile? Sau deja a aparut acel "altul"?

| Raven a răspuns:

Eu aș mai aștepta alea două luni, dacă tot te hotărăști s-o termini cu el, cred că merită să i se spună personal, nu prin email ori SMS. Poate că, cine știe, revederea va reaprinde scânteile inițiale, dacă acestea chiar au existat, că-mi vine greu să cred că distanța și problemele pot ucide o iubire reală. Thomas Mann a spus că "Depărtarea e ca vântul, stinge focurile mici şi le înteţeşte pe cele mari." Dacă l-a stins pe al vostru, nu era chiar așa de mare, nu?

| ThyDoom a răspuns:

Așa mult îl iubești, încât nu mai ai răbdare 2 luni?
Ai răbdare să se întoarcă. Cred că ăsta e cel mai bun sfat.