| EvaTramell a întrebat:

Fetelor daca iubiti o persoana si intervine distanta. Ce a-ti face? V-ati intalni cu el la jumatatea drumului? Adica intr-un oras apropiat si de el si de tine? Vreau parerihappy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles,ba chiar m-as bucura ca-l vad cu o ora mai devreme!
happy
Dar asta nu se poate intotdeauna,oricat de multa dragoste ar exista intre cei doi,pentru ca nu intotdeauna au ambii posibilitatea s-o faca.
Gandeste-te ca multi adolescenti inca depind financiar si nu numai de parinti,asa ca nu au libertatea si lejeritatea sa se miste atat de usor.
Mie, personal, putin mi-ar pasa, pusa intr-o asemena situatie, jumatatea mea de drum mi-as face-o cu ochii plini de stele si arzand de nerabdare sa fiu stransa in brate de omul iubit!
happy

| AtateaConditii a răspuns:

Neeee, mai bine merg eu la el acasa si stau cate o saptamana decat sa pierd banii pentru o zi sau cateva ore.

| AdyAdeluş a răspuns:

Nu. As merge ori eu la el, ori ar veni el la mine daca s-ar putea. Daca nu poate ne-am intalni la jumatatea drumului. Pentru persoana iubita poti sa faci orice daca o iubesti cu adevarat. Atunci nu mai exista NU POT. happywinking

| 4343gddhkied a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta cand prietenul meu era in strainatate la parintii sai, am discutat pe net si la telefon zilnic. Acum a venit inapoi in Romania si tot distanta e, dar daca exista iubire distanta e doar un cuvant big grin! Eu una m-as intalni cu el si sincer as merge si pana la el acasa daca ar fi o iubire puternica din partea amandurora. Sa nu gandesti negativ, sa ai incredere si daca e sa fiti impreuna distanta e doar un impediment! Incearca sa mergi la el sau el la tine, chiar si pana la jumatatea drumului, nu conteaza, conteaza iubirea care va tine impreuna!

| BOGOIFLORY a răspuns:

Dar el te iubeste? Este dispus sa faca vreo concesie?