| anonim_4396 a întrebat:

Am un " iubit " de 3 luni. Tin la el, tine la mine.
Problema este ca nu suntem din acelasi oras. Speram ca ne vom intalni curand. Eu sunt din Salaj, iar el din Bihor. [ Nu este distanta prea mare, dar momentan chiar nu avem cum sa ne vedem ]
Vorbim non-stop pe mess, la telefon prin mesaje. Vorbim de dimineata pana noaptea tarziu. Am incredere in el si stiu ca si el are in mine. Mai avem o luna si implinim 17 ani.
I-am vazut niste conversatii pe mess cu niste prieteni in care le spunea ca el tine enorm de mult la mine, ca s-a atasat de mine cum nu a facut-o de nicio fata, dar are impresia ca eu nu ii impartasesc sentimentele. [ Nu este adevarat. Si eu tin la el. Desi intervine distanta, m-am atasat si eu de el, desi nu as fi vrut sa o fac ]. Ii spuneau baietii ca de cand ne-am cunoscut el s-a schimbat, ca parca e alta persoana. Si multe altele.
Voi ce parere aveti? Credeti ca v-a dura aceasta relatie?
( Stiu ca multe persoane spun ca nu v-a dura, din cauza distantei, dar accept orice raspunsuri ). happy
Multumesc.

8 răspunsuri:
| bObby123 a răspuns:

Da mai Sorina dar tot odata el poate sa fie si genu mai rusinos. si daca nu o in brate cum zici u. asta nu inseamna ca nu tine la ea big grin

| neutrino a răspuns:

Atata timp cat voi sunteti frumosi si curati relatia va merge. Bafta!

| Darkmagic a răspuns:

Daca nu e dragoste, "relatia" nu o sa tina mai mult de o intalnire, cel mult doua.

Daca e dragoste... in jur de un an, tinand cont si de varstele voastre.
O sa vreti din ce in ce mai mult, si o sa puteti foarte putin.

| xBya a răspuns:

Intalniti`va. Daca atractia dintre voi e asa de mare precum zici, atunci nu are rost sa-l pierzi. Chiar daca nu stati in acelasi oras si nu va veti putea vedea prea des, nu mai aveti mult pana la maturitate si poate va stabiliti undeva impreuna.
Iti zic inca o data, din propria experienta ca daca va intelegeti bine, ai sentimente puternice pentru el si el simte la fel pentru tine, tine cu dintii de relatia asta ca sa nu`ti para rau mai incolo. happy

| Soowhaat01 a răspuns:

Exista o vorba :" Relatiile la distanta nu vor rezista ".

Dar, daca tu il iubesti, el te iubeste nu exista nici o problema. Ti-as sugera o data cand ai timp sa treci pe la el sa ii faci o surpriza si, sa vezi ce zice.

Daca e uimit si te ia in brate inseamna ca te iubeste. Daca nu zice nimic si e rece inseamna ca nu prea mai tine la tine.

Succes!

| Azazello132 a răspuns:

Si eu am o iubita tot la fel din alt oras... Eu sunt din Bucuresti ea din Calarasi suntem impreuna de 1 an, intr-adevar ne intanlim mai rar gen odata la o luna / 2. Relatia va merge daca va iubiti mult, dar poti avea si un dezavantaj in relatie ca o fata sa il placa si lui daca ii place de ea automat ea va fi in avantaj pentru ca este din acelasi oras cu el...

| ladymistakes a răspuns:

laughing prin acelasi lucru trec si eu si cu siguranta este posibil atata timp cat iti doresti asta si sentimentul este reciproc. Nu-ti pierde increderea si mergi intotdeauna pana la capatwinking. Mai bine sa regreti ca ai incercat, decat sa regreti ca nu ai facut nimic sa iti urmezi visul.
Succes!:*

| LarisaAlexandra a răspuns:

Cu siguranta are sanse sa dureze atata timp cat voi va iubiti si va doriti sa fiti impreuna, garantez ca iubirea voastra o sa rupa orice granita! Succes!