| vyolycy a întrebat:

fetelor vreau sa ma duc la piscina, da' problema este ca sunt pe stop si folosesc OB credeti ca o sa am vreo "bucurie"pe acolo, adica daca intru in apa e posibil sa o colorez?big grin

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa astepti sa iti treaca, din 2 motive:1)exista riscul(adevarat, foarte mic, dar exista) sa colorezi apa 2)poti face hemoragie pentru ca daca stai mult in apa cand esti pe stop se dilata vasele de sange

Eu zic ca nu mori max 1 saptamana fara sa mergi la strandwinking

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu te du primele zile, dar cand stopul este aproape de sfarsit normal nu este nici un risc. Un sfat, cand mergeti la piscina, garla, lac, etc, sau daca ati stat pe ceva rece, cand ajungeti acasa sa faceti baie la sezut cu ceai de coada calului.

| Floreenofficial a răspuns:

Cel mai bine nu te duci.Hai ca rezisti cateva zile fara piscina.Paza buna trece primejdia rea.winking

| TąNyą a răspuns:

Dacă-l pui cum trebuie (corect) n-ar trebui să ai vreo problemă.

FantaSZy.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Da logic si eu sunt pe Rosu' si imi doresc atat de mult sa merg la plaja dar nu pot.Mai am doua zile si scap, dar problema este ca la piscina iti trebuie apa fierbinte ca sa se opreasca menstruatia, acolo este calduta dar din moment ce o sa iesi din apa o sa fii plina pe slip, o sa fi rosie rosie o sa se rada de tine, eu zic sa astepti pana se termina. Da faci cum vrei eu doar te'am sfatuit ca asa am mai patit'o si eu la randul meu s-a patat si prosopul si cand sa ajung acasa nu se mai oprea.
Bafta,

Ashley

| vyolycy explică:

Multumesc mult fetelor

| 80Cris a răspuns:

Stai putin in apa si te duci sa-ti schimbi des tamponul. Asa nu vei avea nici o problema.Pa.

| roxcrisify a răspuns:

Nu, stai linistita am fost si eu in situatia asta si n'am patit nimic.

| alexa141 a răspuns:

Nu. in apa nu curge de locstraight face adica mie nu mi-a curs de locthinking
si la mare...tot timpu in apa intram fara nimicthinking

| nicolle_9877 a răspuns:

Nu o sa ai nici o "bucurie" stai linistita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai si tu acasa cateva zile ca ai timp suficient sa mergi la piscina...Fiecare ne dorim asta dar in perioada asta :-