| SufletDeCopil a întrebat:

Buna sad. fostul meu prieten la care mai tin si acum si as vrea din suflet sa ne impacam imi spune ca : nu am mai vrut sa stau cu tine pentru ca esti EMO! Chestia asta o spune pentru ca a auzit de la niste prieteni falsi de ai mei cum ca eu m-as fi taiat pe la maini etc chatterbox dar nu-i nimic adevarat din toate astea. Am incercat sa-i explic, dar nu intelege.eu inainte aveam cateva poze emo pe calculator si mie cam imi place muzica trista (sincer acolo ma regasesc eu). si plangeam putin mai multwhistling de fiecare data cand ne certam. dar asta nu inseamna ca sunt EMO crying va rog cum sa-l fac sa inteleaga asta. el nu pricepe ca toate astea le-am facut numai din cauza lui si ca inainte sa-l fi cunoscut pe el nu eram asa.acum nu mai stiu ce sa fac. pur si simplu ma uraste crying. plz help me. il iubesc asa de mult crying

Răspuns Câştigător
| didu48 a răspuns:

Nu vreau sa ranesc pe nimeni, dar gandeste-te ca poate el pur si simplu el nu te iubeste. Cand iubesti, accepti defectele si calitatile persoanei de langa tine. Il/o accepti asa cum este, fara a-ți fi rusine de faptul ca mergi pe strada cu un "freak" sau cu o "diva". Si încă ceva, de ce plângi când va certați? Te gandesti c o sa te paraseasca, asa-i? Nu te gandesti ca poate, ar fi mai bine fara el? Sa fi cu o persoana care te iubeste cu adevarat si te accepta asa cum esti? E o chestie pe care o faceam si eu, dar la un moment dat m-am gandit : ce rost are? Pe cine distrug? Pe el sau pe mine? Cine conteaza mai mult? Eu sau el? Si acolo mi-am gasit raspunsu si totodata, puterea de a merge mai departe cu fruntea sus. Si nu ii arata lui ca suferi. Nu vrei sa fii la ordinele lui, vrei sa fi tu cea care comanda. Pentru ca noi femeile avem puterea asta, chiar daca nu ne dam seama. Gândește-te la tine, la sanatatea ta si la binele tau inainte sa te gandesti la cineva care te considera o ciudata!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Trebuia sa te creada pe tine daca te iubea.
Verdict: caz pierdut!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Oke. Dacă nu vrei să suferi şi mai mult, uită-l şi dă-l dracului. Sincer. Cum ai putea să vrei să fii cu cineva care nu are nici atâta încredere în tine, care crede ce zice toată lumea deşi el ar trebui să te cunoască mai bine şi care te respinge aşa de uşor? Mai bine să plângi acum mult şi să îl uiţi decât să tot plângi pe parcurs... Apropo, nu prea există fiinţă omenească pentru care ar merita să plângi aşa de mult, mai ales dacă te tratează aşa...

| marsy a răspuns:

Daca avea mai multa incredere in tine asculta bine explicatia ta. te credea. El cauta moturi de astea ca tu sa vii la el. cu *te rog, dar nu., te iubesc* Chiar daca ai fi EMo nu cred ca ar trebui sa te lasa asa.sa te evite! E un nerusina(scuze) Nu mai insista mult.lasa-l! Nu merita sa te inzosesti, fetita sentimentala happy

| SweetPrinces a răspuns:

Demonstreaza ca poti sa fi si altfel, ca te poti schimba special pentru el asa cum ii place lui, chiar daca tie greu fa asa, daca il mai vrei inapoi. s-ar putea ca si prietenii lui sa se fi ras de el hi hi hi ai prietena emo, e tare rea lumea asta si sa nu ai incredere in nimeni serios ca nimeni nu iti vrea binele in afara de familiata, imi pare rau pentru tine sincer, bafta multa

| Unique a răspuns:

Daca vrei iti ofer o lama! laughing
si eu urasc emo-istii

| puiuc a răspuns:

Primul pas zic eu ii areti ca nu esti taiata dupa ce o sa vada se convinge si o sa isi schimbe parerea pasul urmator e sa ii zici sa isi puna intrebarea dar daca acele persoane erau geloase ca te are pe tine si voiau sa ii faca rau de ce nu se pune el sa se convinga asculta de vorbe? si ce e rau in a fi emo nu tot finta omeneasca esti s-ar putea ajunge la o intelegere si sa faceti sa fie bine eu zic ca daca il rogi frumos sa mergeti la o plimbare si il rogi sa te asculte ce cea ce zici si ii areti ca nu este asa cum zic alti ii dovedesti sper din suflet ca se va intoarce la tine insista sa iesiti la plimbare doar voi doi

| alina_7697 a răspuns:

Pff...ciudata treaba. Poate ca el nu a inteles ca esti pur si simplu mai slaba de ingeri si mult mai sensibila decat celelalte. Daca nu intelege nici asta, atunci... zbey-zbey! O sa treci peste ca esti fetita mare. Sfat - incearca sa vezi lumea cu alti ochii. Incearca sa gasesti un anturaj cu totul diferit de cel pe care-l ai acum. Am facut-o si eu (cu toate ca nu am vrut si imi era greu) dar a meritat din toate punctele de vedere :X