| Just a kid a întrebat:

Deci problema e mai veche dar acum incep sa inteleg ce se petrece si sa judec la rece.totusi nu inteleg ce as putea face.am fost cu pr meu 8 luni si primele 5-6 luni au fost perfecte fara ceruturi fara nimic in ultimile 2 luni cam asa ne certam in fiecare seara si fiecare cearta se termina(cam mereu din partea mea )cu"gata ne despartim"si el"nu te rog ca te iubesc mai gandeste-te"si alte chestii de astea si normal ca ne impacam.cu timpu a inceput sa zica ca"bine daca asta vrei da gandeste-te bine" mai pe urma eu zieam sa ne impacam(tot eu ziceam si sa ne despartim)si el zicea"mi-e frica ca iar ai s t superi de la orice" "nu-i adev" "bine atunci"si ne impacam. da la un mom dat de nervi i-am zis"ne desp definitiv gata m-am saturat de faze de astea nu m mai intorc la tine"si ma intrbt o data"sg asta vrei?""da" si urmatoarea zi normal am vrut EU sa ne impacam dar nu mi-a raspuns la tel toata ziua urmatoarea zi mi-a zis ca "nu ma asteptam la asa ceva de la tine mi-am dat seama ca nu te cunosc mai dezamagit"si alte chestii de astea(NU FACUSEM NIMIC) nu vroia sa zica ce are si imi zicea"recunoaste tu si poate ne impacam"DA EU NU STIAM CE SA RECUNOSC si sa sup s mai tare dupa cateva zile mi-a zis chiar ca nu ma mai iubeste si ca o data am fost totul pentru el dar acum nu mai insemn nimic si m-a iubit enorm 8 luni da degeaba ca eu pe el nu...si mi-a zis si ce avea CREDEA CA LAM INSELAT(asa i-a zis prietenul lui cel mai bun cand ne-am despartit atunci in ziua cand nu mi-a raspuns la telefon; a mai incercat de cateva ori sa ne desparta da nu ia mers pentru ca fostul meu pr ma credea mereu pe mine si avea incredere in mine.pana acum)de cateva zile nu am mai vorbit deloc si inainte am incercat sa ii explic ca nu e adevarat DA NU VREA SA MA CREADA ZICE CA NU MA MAI CREDE CA PROSTU CA IN ALEA 8 LUNI SI CA A DESCHIS OCHII... da eu nu am facu nimiccryingcum as putea sa ii demonstrez sau sa il fac sa ma creada?! are incredere orba in ala de cand neam despcryinghelp

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oricum eşti vinovată.
Omu' te-a întrebat: "Sigur vrei să ne despărţim?" (presupunând că asta înseamnă "sg asta vrei?") şi tu ai răspuns afirmativ.
Poi... rău când vrea să te tragă după el, rău când îţi dă ce vrei. Ce ţi-e şi cu femeile astea oh go on
Ai meritat cu vârf şi îndesat pentru că la fazele astea eu te lăsam la a doua fază de genul ăsta.
Ţi-ai permis cam multe cu el şi el ţi-a tolerat pentru că poate chiar te iubea dar când i-ai spus cu subiect şi predicat că vreţi să vă despărţiţi (asta după ce i-o mai spuseseşi cel puţin o dată) omul ţi-a respectat voia.
Şi acum tot tu că "nu, că stai... să vezi"?! Bine ţi-a făcut.
Eu în locul lui nici nu aş mai vrea să aud de tine vreodată pentru că numai tu eşti vinovată.

Noi băieţii preferăm ca prietenele să ne spună cu subiect şi predicat ce vor. Tu asta ai făcut. I-ai spus clar că vreţi să vă despărţiţi. Omul s-a supus voinţei tale. Problema a fost rezolvată definitv şi irevocabil.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca n-avea motiv de cearta faza cu inselatul.
Oricum tu esti de vina pana la urma, sa zici mereu:nu mai vreau sa fim impreuna si el sa se roge de tine ca fraierul...

Ce ai cautat aia ai primit, sincer!

Nu asta vroiai?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se scuza se acuza. cei drept ai o fire dificila rau din cate descri. eu una te-as minti ca am descoperit c ama inseli doar din simplu fapt ca mi sar fi luat de fazele pe care spui ca le faceai. daca intr-adevar ia bagat cineva prostii in cap, parerea mea de om trecut prin multe ca cine se scuza se acuza. iar in cazul tau se poate aplica perfect. daca te iubeste si vede ca nu umblii in urmatoarele zile cu nimeni va veni el singur. dar mas mira sa nu faci tampenia sa iesi cu altul sai demonstrezi ca daca tot te acuza ii arati tu lui.:p poate iei in calcul.desi cateodata asa e soarta. poate chiar e nevoie de un nimic din asta de cearta pentru a intalni pe cineva mult mai bun.never know

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are nevoie de un motiv sa nu se mai impace cu tine si sa te faca sa crezi ca tu esti singura vinovata aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma? da cu el ai... facut ceva? daca ai facut cu el, normal, el crede ca ai facut si cu altii, doar nu se cunoaste.si in general baietii au o prejudecata de genul; cand nu e cu mine, e cu picioarele in sus pe undeva. da cu cine? ca sa nu mai spun ca la figurile tale, eu te lasam de mult, nu dupa 8 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci de facut n-am facut nimicstraight faces daca ieseam afara si restul o faceam pentru ca el NICIDOATA NA FOST GELOS de unde era sa stiu eu ca deodata incepe sa faca asa? si de iesit afara am iesit doar nu era sa stau inchisa in casa sa astept sa vina la mine plus ca a mai facut o fazastraight faceimi gasisem pe altcineva si a avut cum sa faca rost de nr lui si la sunatstraight facepana la urma ce vrea?sadsh va rog nij sfaturi km sa il fac sa ma asculte si sa ma creada pe MINE nu pe alasad