| Mădă789 a întrebat:

Bună fratele meu are 17 ani se masturbează din noiembrie și acum în mai nu sa mai masturbat cam de vreo săptămână deci ar veni 6 luni din noiembrie pana în mai ii poate afecta erecția când va face sex cu o fată sau ejacularea

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De cand un frate sau sora, este interesat de cat de des se masturbeaza cineva din familie?
Nu crezi ca asta este strict problema lui?

| Mădă789 explică (pentru Violleta2022):

Ai dreptate dar e fratele meu și nu vreau să aibă probleme mai târziu

| Mădă789 explică (pentru Mădă789):

Eu îl las să facă ce vrea el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mădă789):

Fiecare face ce vrea cu corpul lui!
Nu cred ca-i problema ta sa-i impui tu ce sa faca si cand sa faca. Este suficient de mare sa vina singur si sa intrebe sau sa citeasca pentru el.
Situatia asta este prea intima pentru el, ca sa-ti bagi tu nasul in "treaba" lui.

| Mădă789 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu ii impun nimic i-am zis doar să aibă grijă ce face să nu aibă probleme mai târziu am vrut doar sa vad dacă e dependent și am văzut ca nu e deci eu îl las în pace

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mădă789):

Atunci este bine sa-ti vezi DOAR de propria-ti persoana, fara sa mai controlezi si interesezi de viata intima a celor din familie, ca nu este nici normal si nici santos.
Vezi-ti de propra-ti pasarica si igiena si evita sa mai intri peste baieti cand se masturbeaza, sau sa te intereseze ce faci ei cu putulica lor.

| mihai69 a răspuns:

Masturbarea nu afectează nici erecția, nici ejacularea.
Lasă omu' să se descarce!

| Mădă789 explică (pentru mihai69):

Bine atunci am citit pe net eu nu i-am zis să nu mai facă dar nu în fiecare zi că am citit pe net că afectează erecția dar acum o sa îl las când vrea el

| Goete a răspuns:

Tu de unde stii asa exact cand se masturbeaza fratele tau?

| Mădă789 explică (pentru Goete):

Bună el mi-a spus asta cu gura lui și ma dar treaba e ca el a început din noiembrie și mi-a zis abia acum și aa zis că face în fiecare seara și am văzut ceva pe internet care ma îngrijorat că îi afectează erecția chestii de astea și din cauza asta am pus întrebare aici eu îl las să facă în continuare că văd că nu este nici o problema

| Mădă789 explică (pentru Goete):

Este normal să mă îngrijorez e fratele meu nu le-am zis părinților nimic știm doar noi 2 eu și el chestia asta

| Goete a răspuns (pentru Mădă789):

Stai linistita, nu ii va afecta erectia sau ejacularea; eu ma masturbez demult si de regula de doua ori pe zi, dimineata si seara - cateodata si in timpul zilei si prin masturbare poti invata sa iti controlezi ejacularea.

| Mădă789 explică (pentru Goete):

Ok mulțumesc

| Together a răspuns:

Nu. Doar daca se masturbeaza cu cateva ore inainte i-ar putea fi afectatat entuziasmul sexual.

Daca a trecut o saptamana ar trebui sa fie foarte dornic.

| Mădă789 explică (pentru Together):

Nu simte nevoia să se masturbeze mam asigurat ca nu se mai masturbează fratele meu mai mic de 13 ani sta cu el în cameră și i-am zis sa îl supravegheze eu nu pot pentru că eu stau cu iubitul meu facem sex în fiecare seara nu exista seară sa nu facem și este minunat eu am citit pe internet că dacă se masturbează prea des o să aibă probleme cu erecția și el din noiembrie a început prima oară aa fost la 2 zile și după în fiecare zi până săptămâna trecută aa zis că deja a ejaculat de 2 ori

| Together a răspuns (pentru Mădă789):

Ce ai citit pe net nu e adevarat. Nu o sa aiba probleme cu erectia daca se masturbeaza. Toti se masturbeaza. Fratele tau nu stiu cum a rezistat pana la varsta aia fara.

| camera415 a răspuns:

Madalina
este vorba despre astenia de primavara.

camera415