| YukyTsukiyomi a întrebat:

BUNA FUNDA! - voturi la celelalte rasp (astept cat mai multe) vedeti voi semestrul asta vreau sa fiu diferita in sensul sa fiu mult mia populara decat sunt acum etc...pentru am o fata in cl care e populara, toata lumea vvbeste cu ea baietii se baga in seama cu ea. etc nu stiu c are ea asa special( e mai sensibila si sde crede nu stiu cine ) problema e ca un baiat din cl o placea si ea isi bate joc de el (e dgz) dar dupa cum v-am mai spus vreau sa fiu mai buna cu ea asa ca ce trebuie sa fac (sunt naturala si va rog nu spuneti sa fiu in continuare) deci ce ar trebuia sa fac sa fiu mai buna ca ea? >mersibig grin

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Ce te face sa crezi ca nu esti deja mai buna ca ea? Vezi tu... pentru tine cred ca mai buna inseamna sa fi populara si sa vorbeasca toti cu tine, insa cu ce te ajuta pe tine asta? Cu ce te ajuta ca vorbesti cu toti? Daca vrei sa-ti faci mai multi prieteni, atunci cere-le id-urile, vorbeste cu ei pe mess, sa le fi alaturi cand au nevoie si sa le castigi increderea.

2 răspunsuri:
| YukyTsukiyomi explică:

Vreau sa fiu mai buna ca ea *

| Silvia78 a răspuns:

Iti dau un mic sfat nu te da bine pe langa fata care e populara ca o sa se ia ca te bagi in seama. Incearca sa devi populara prin caracterul tau. Tu trebuie sa fi diferita de toti si de toate. Tu trebuie sa visezi cu ochii deschisi si la scoala oarecum sa iti faci viata palpitanata! Incearca sa fi tu insati. Sa te lasi uneori dusa de val, sa gandesti din alta perspectiva a vietii si sa-ti gasesti un hobby prin care sa arati cea ce simti. Aratale tuturor ca tie nu iti pasa de parerea lor. Aratale tuturor ca tu esti plina de viata si sa ajuti mereu la nevoie! Caci un prieten adevarat ar trebui sa fie alaturi mai mult la greu decat la bine.

Mult succes te pup!