| noname_3387 a întrebat:

ieri mi-am pierdut virginitatea cu iubitul meuhappy. Nu am ajuns pana la sfarsitul actului sexual pentru ca pe mine m-a durut ft tare si nu am putut rezista, dar... m-am dezvirginat. Mi-a curs destul sange.nu pot sa zic mult.sa nu exagerez. iar dupa vreo 2 ore mi-a curs iar...si cred ca mi-a venit ciclul. da' nu era timpulstraight face. bine, nu imi vine regulat. da` abia mi-a treqt de 19 zile...si.am observat ca pe absorbant era un fel de pielita.bine.nu era pielita in adevaratul sens al cuvantului. da` era ceva d genu.si era cu sange. da` ft rosu. S-a intamplat ceva cu mine? ca nu inteleg ce e "pielita" aiasad. Si... daca e posibil sa imi curga sange nu din cauza ciclului?

Răspuns Câştigător
| MonicutZZa a răspuns:

Pielita sau cum vrei sa spui e himenul sau ce-a ramas din el (himenul este o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal) iar sangele nu stiu din ce cauza ti-a curs dar cred ca poate fi normal dupamactul sexual insa poti avea si probleme o sangerare de genul asta poate fi o sangerare din lipsa ovulatiei, o tulburare endocrina, o sarcina extra sau intrauterina, o tulburare de coagulare, un uter fibromatos (desi nu stiu ce varsta ai), un chiat ovarian sau un caz de polipoza uterina. Si cancerul de endometru sau de col uterin se poate manifesta astfel.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca ti-a venit menstruatia, dar probabil ai avut un himen mai gros si de aceea te-a durut rau si ai sangerat mai mult. Eu am sangerat vreo 3 zile dupa deflorare, sange rosu, cantitativ aproape ca la menstruatie.

cami
| cami a răspuns:

"pielita" aia, sunt resturi de himen. Ti-a venit menstruatia.

| Tessy a răspuns:

Nu ti-a venit menstruatiahappy si bucata de "pielitza" era himenultongue stai linistita!:*

| silvio a răspuns:

@harciog, da' curios mai esti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am indoieli ca nu ati ajuns pina la sfirsit.Tot ce stiu e ca aveai dureri si te intreb, la atita durere cum ai constientizat finishul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac niste "pereti" care opresc hemoragia... e posibil sa tot pice acei "pereti" si din cauza aia tot ai sangerari... iar pielita aia... da sunt resturi de la himenul care ti s-a rupt in timpul actului sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu este normal aceasat.cred caci himenul se rupe dupa 1, 2 act sexul. dar pot sa mentzionez caci sunt 5 tipuri de himenuri poate de asta.cind mi-am pierdut virginitatea nu a curs singe nult de fapt nici nu s-a observat... dar durerea a fost insuportabila nu stiutiu

| nehirerdogan a răspuns:

Nu cred ca ciclu ti-ar fi venit asa de devreme dar cel mai bine este sa te duci la un doctor

| nehirerdogan a răspuns:

Nu cred ca ciclu ti-ar fii venit asa de devreme dar cel mai bine este sa te duci la un doctor