| anonim_4396 a întrebat:

Imi curge un lichid vaginal urat mirositor. Ar putea fi semn de vreo sarcina? ciclul trebuie sa imi vina, ma dor sanii si spatele. Dar ma ingrijoreaza lichidul acela... Ce ar putea fi? Ajutoor!

Răspuns Câştigător
| laurica_6042 a răspuns:

Am eu raspunsul tau corect, desi nu tiar placea. acel lichid vaginal urat mirositor ar putea fi alb sau galben. daca al tau este alb inseamna ca ciclul tau e aproape si daca e galben inseamna ca ai o infectie vaginala si ar trebui sa vizitezi doctorul.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E semn de infectie, probabil blenoragie sau trichomoniaza. Asta nu exclude saecina, desigur. Ai motive de ingrijorare, genul asta de infectii se trateaza destul de greu, mai ales daca nu incepi tratamentul in primele zile de la debut. In plus, barbatul acre ti-a dat aceasta infectie, ti-a mai dat probabil si ceva mai grav(sifilis, HPV, HIV, etc).

Abh
| Abh a răspuns:

Ai o infectie vaginala ce necesita analize de secretie si tratament de specialitate. Du-te la ginecolog.

| IloveME a răspuns:

Din cate stiu eu atunci cand esti insarcinata iti curge lichidul acela urat mirositor ink din prima sau a doua saptamana.dc nu te duci pana la farmacie si iti cumperi un test de sarcina ca sa fi sigura?
iti tzin pumni! da un semn sa stiu big grin
succes!

| Anastasia_4911 a răspuns:

Du-te la ginecolog! Infectie.ce sa fie.

| UNomBATRAN a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la un medic si sa faci un test de secretie! daca lichidul care curge este alb/ alb-galbui / sau galben-verzui e foarte probabil sa ai gonoree(termen popular -sculament)care este cea mai raspandita boala venerica! nu trebuie sa intri in panica pentru ca se trateaza.dar bineinteles poate sa fie si altceva...cel mai indicat e sa cnsulti un medic ginecolog!

| Matache_Andreea_1995 a răspuns:

Nu trebuie sa ti fie frica pentru ca e un semn.de ex: esti racita sau ca iti vine menstruatia.sau ca esti virgina, sau ai o boala de infectie intima