| brunetthe94 a întrebat:

Imi curge un lichid vaginal urat mirositor de vreo 4 luni ciclu vine cand vrea el d 2 ori p luna o data c e de facut! ajutati-ma va rog sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Cand ai simptome de genul :secretie vaginala urat mirositoare, mancarimi, usturimi cand urinezi cel mai probabil e vb despre o infectie. dar nu poti stii singura ce tip este asa ca trebuie sa mergi la un ginecolog, sa iti dea tratamentul potrivit. Nu iti fie jena, e vb de sanatatea si comfortul tau, iar daca nu rezolvi problema, in timp se agraveaza!

7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Bruneto, fugi la doctor cat mai repede cu putinta ca nu prea suna bine ce zici tu acolo! Poti sa fi luat vreo BTS, gen trichomonas vaginalis, gonoree etc(daca ti-ai inceput viata sexuala) sau sa ai o infectie la aparatul genital, cum ar fi o anexita sau vaginita. Nu te juca, pentru ca dupa aia risti sa faci complicatii si sa se cronicizeze afectiunea!

| KellyGreen a răspuns:

Daca ciclul ti'a venit de mai putin de 2 ani, e normal sa se intample asta. Daca ti'a venit de mai mult timp du'te la gincolog.

| Dana211 a răspuns:

Mergi la un control medical. Cu siguranta ai o infectie

| AMihai a răspuns:

Cand aud lichid vaginal urat mirositor primul lucru care îmi vine în minte este gonorea... dar nu ştiu; să ne spui şi nouă ce era după ce vi de la ginecologwinking

| Denny a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la ginecolog. El te va lamuri cu siguranta.

| Gana a răspuns:

Trebuie sa mergi la un ginecolog; eu am fost la recomandarea prieteniei mele la Dr. Leru Dan, e pacienta lui de 2 ani de zile si e super ok. M-a ajutat cu multe probleme dificile si e foarte rabdator. Am facut si laser trapie pentru anexite la el (aveam problema asta de 1an si alti medici nu fac si terapii) Il gasesti in fiecare zi la clinica (lucreaza acum la Romclinic) dar cel mai bine suna cu o zi inainte ca sa fi sigura de programare ca are multe paciente. Bafta multa si Sanatate!

| Gana a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog, eu am fost la recomandarea prieteniei mele la Dr. Leru Dan, e pacienta lui de 2 ani de zile si e super ok. M-a ajutat cu multe probleme dificile si e rabdator. Am facut la el si laser terapie pentru anexite (aveam problema asta cam de 1 an si am mai fost si la alti medici si nu fac terapii). Il gasesti in fiecare zi la clinica (acum lucreaza la Romclinic) dar cel mai bine suna cu o zi inainte pentru ca sa fi sigura de programare ca are multe paciente. Bafta si multa sanatate!