| YourGirl93 a întrebat:

De 2 zile imi curge un lichid ceva de genul lichid vaginal dar nu e ca inainte acum e alb si vascos si e destul de abundent. De obicei imi curea ceva inainte sa-mi vina ciclul si acum e cam aceeasi perioada dar lichidul asta e altfel. Nu prea stiu cum sa explic. Am auzit ca atunci cand esti insarcinata chiar daca nu-ti vine ciclul tot iti curge ceva. Se poate sa existe riscul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In timpul sarcinii secretia vaginala nu se schimba. Mai degraba pare ca ai o infectie genitala, probabil una cu transmitere sexuala.

| xxdd a răspuns:

De obicei in timplul ovulatiei pot sa apara tot felul de secretii... si de obicei mai curg si cateva picaturi de sange thinking

Daca crezi ca e prea mult spune-i si mamei tale, probabil ea stie despre ce e vorba, sau mergeti impreuna la doctor.

Daca totusi curege cam mult, ar trebui sa faci ceva. sa te duci la dr

Alte răspunsuri
| kleorys a răspuns:

Se poate ca te ai racit si pentru asa ceva e foarte bun daca iei gnozol...Se poate lua de la orice farmacie si nu e asa de schump happy

| marisela17 a răspuns:

1.cand esti insarcinata iti curge o pata roz (din batrani inseamna ca esti insemnata), 2.ciclul poate veni peste sarcina pana la maxim 3luni. 3. un test de sarcina pentru un raspuns cat mai exact iti trebuiesc cel putin 10zile de la ultimul contact sexual. 4. lichidul ala poate fi semnul unei infectii (daca e mai abundent, ajungi sa schimbi 3-4protej slipuri pe zi, are un miros mai apasator). sfatul meu, consulta medicul ginecolog sau explica-i farmacistei simptomele tale. sau, cel mai simplu, ia-ti un irigator si tantum rosa (nu costa mai mult de 25-30lei ambele) si te speli in fiecare seara timp de vreo 2 saptamani, apoi faci pauza si iar faci. mare grija cu apa, nu o folosi niciodata cand e fierbinte sau rece (ci la temperatura camerei)

| Roxanaaaa a răspuns:

Nu stiu daca esti insarcinata, du-te la doctor si vei afla, poate esti racita.:*

| Dante81 a răspuns:

Du-te la o clinica! E simplu si eficient si normal si... Cel mai gresit lucru posibil este sa ceri informatii medicale intr-un loc unde nu poti verifica nivelul de pregatire a celui ce le furnizeaza! Zic si eu... happy

| piticutza12 a răspuns:

Da poate fi si asta... deci tu sti ce ai facut dar este posibil sa fi sau nu...