| anonim_4396 a întrebat:

Îmi doresc ca la această întrebare să imi raspundă cei de 18 ani.V-ați putea îndrăgosti de una de 14 ani(peste 2 luni, 15

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citeste aici ce inseamna corupere de minore si ce pedepse se dau si o sa-ti treaca iute, sa te mai apropii de minore!

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu sunt fata si cea care are 15 ani.Nu el.Si in plus, de unde ti-a venit ideea ca m-as culca cu el?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AdrianaManu18):

Indragosteala de care pomenesti aici, implica si sex!
La 14-15 ani, este exclus sexul!

Ar trebuii sa te preocupe carte aia in mama ei de treaba, nu baietii si iubeala, ca aveti timp o viata intreaga sa va iubiti, acum este vremea sa invatati, sa luati un examen de capacitate, sa cresteti sis a puteti sa faceti diferenta intre ce este bien si ce este rau.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am intrat la cel mai bun liceu din judet..Crede-mă, nu încurc învățatul cu băieții, dar ai dreptate! Oricum nu-mi mai place de el, întrebarea asta a fost acum multe luni, acum am aproape 16 anilaughingŞi sunt cu capul pe umeri, nici nu m-aş putea gândi să am relații sexuale la vârsta asta. Întrebarea era strict pusă pentru răspunsul la ea, nu pentru sfaturi. Sfaturi îmi dă şi mami! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, "aproape 16 ani", nu este varsta ta corecta!
Nu poti sa te faci de 16 ani, daca in 18 februarie 2017 aveai 14 ani! Chiar daca ziua ta de nastere a fost in aprilie sau mai, tu ai acum 15 ani si jumatate doar!

Cat priveste indragostitul de un copil de 14 ani nu este posibila, pentru ca un copil de 14 ani nu are posibilitatea sa discearna ce este bine si ce este rau, cum nici macar nu poate face diferenta intre simpatie si iubire, doua lucruri diferite, dar cu cateva elemente comune, mult mai complex decat iti poti imagina.

La varsta de 14-15 ani, NU este posibila indragosteala, este posibila doar simpatia si prietenia.

Dupa cum vezi, ti-am raspuns direct la intrebarea ta, conform datele oferite de tine, cu varsta exacta si tot.

In ce priveste cealalta cerinta a ta, de a raspunde la intrebare doar ceid e 18 ani... pot spune ca am deja 3x18 ani happy

| Iunix a răspuns:

Depinde cum arată. Sunt fete de 14 ani ce arată de 17, deci da.

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Iunix):

Am 1,73 inaltime si sunt aproape cat el, deci da, pot spune ca arat mult mai mare decat sunt cu adevarat. laughing

| AndCat26 a răspuns:

Eu una nu as putea sa ma indragostesc de un baiat de 14 ani.

| Kathrinex a răspuns:

Orice este posibil. Cunosc relații de genul.

| Serena03 a răspuns:

Cate intrebari de genul mai pui rolling on the floor)?